Austrumu slimnīca no nākamās nedēļas pārtrauks dienas stacionāra pakalpojumus un daļu plānveida operāciju

Ņemot vērā Covid-19 pacientu lielo skaitu un gaidāmo pieaugumu, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) no 11. oktobra pārtrauks dienas stacionāra pakalpojumus un daļu no plānveida operācijām, trešdien, 6. oktobrī, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē informēja RAKUS valdes loceklis Haralds Plaudis.

Plānveida operāciju ierobežojumi neattieksies uz onkoloģijas jomas plānveida operācijām, kā arī citām lielām, svarīgām medicīniskām manipulācijām, ko RAKUS turpinās nodrošināt, norādīja Plaudis.

RAKUS pārstāvis norādīja, ka šodien slimnīcā ir aizņemti 93% no Covid-19 pacientiem paredzētajām gultām un ir palikušas 14 brīvas gultas.

No intensīvās terapijas gultām Covid-19 pacientiem ir aizņemti 94% un brīva palikusi viena gulta.

Plaudis arī norādīja, ka ir problēma ar pieejamo darbinieku skaitu, jo daļa no personāla slimo – šodien prombūtnē ir 23% no intensīvās terapijas darbiniekiem.

RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis teica, ka ārkārtas situācijas izsludināšanai veselības nozarē patlaban neredzot pamatu, taču stāvoklis var mainīties nedēļas beigās vai nākamās nedēļas sākumā.

"Es domāju, ka šodien, iespējams, vēl nē, bet es neizslēdzu, ka šāda nepieciešamība nevarētu rasties nedēļas beigās vai nākamās nedēļas sākumā," uzsvēra Paeglītis, atgādinot, ka inficēto cilvēku skaits pieaug katru dienu, tāpēc pieaug arī hospitalizēto pacientu skaits.

Patlaban RAKUS strādājot pie tā, lai uz terapijas gultu rēķina un plānveida pakalpojumu rēķina slimnīca varētu atvērt jaunas Covid-19 pacientiem paredzētas gultas.

"No nākamās nedēļas, visdrīzāk, mēs būsim spiesti pilnībā pārtraukt plānveida stacionāra pakalpojumus un arī dienas stacionāra pakalpojumus, izņemot onkoloģiju.

Tas dotu vēl papildu resursu vēl kādam laikam, provizoriski trīs, varbūt četrām nedēļām," skaidroja Paeglītis.

Tad, ja nekas nemainās un pacientu skaits turpina pieaugt, var izveidoties kritiska situācija, kad RAKUS var sniegt tikai neatliekamo palīdzību un pie tam jau šķirojot pacientus. "Mēs tiešām ļoti nevēlamies nokļūt līdz šai situācijai. Dzīvē tas skan tā, ka mediķim jāpieņem lēmums, kuram pacientam sniegt palīdzību un kuram ne. Tas ir pretrunā ar jebkura mediķa sūtību un būtību," norādīja Paeglītis.

Trešdienas rītā RAKUS ārstējās 201 Covid-19 pacients.

KONTEKSTS:

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) šodien Veselības ministriju lūgs izsludināt ārkārtas situāciju Latvijas veselības nozarē, jo nakts laikā situācija Covid-19 dēļ krasi pasliktinājusies, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja NMPD vadītāja Liene Cipule.

Par stingrākiem Covid-19 izplatības mazināšanai paredzētiem ierobežojumiem Krīzes vadības padome turpinās spriest ceturtdien, 7. oktobrī, jo otrdien Ministru prezidenta Krišjānis Kariņa ("Jaunā Vienotība") sasauktajā sēdē par stingrākiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai tika runāts, tomēr pašlaik pie konkrētiem risinājumiem nonākt vēl neizdevās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti