Austrumu slimnīca: Nākas strādāt lieljaudas poliklīnikas režīmā

Atbildot uz publiski izskanējušajiem pārmetumiem par slimnīcā atteikto palīdzību, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca to noliedz, tajā pašā laikā norādot – slimnīcai faktiski nākas strādāt lieljaudas poliklīnikas režīmā.

Komentējot kādas jaunai sievietes stāstīto par problēmām saņemt mediķu palīdzību, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca paziņojumā norāda – ierodoties Gaiļezera stacionārā, viņai tika sniegta medicīniskā palīdzība atbilstoši visām pacientes sūdzībām, ar kurām viņa vērsās. Tostarp esot sniegtas gan speciālistu konsultācijas, gan veiktas nepieciešamās analīzes un izmeklējumi. Turklāt viss process fiksēts arī video novērošanas kamerās, un ieraksti tiks nodoti tiesībsargājošajām iestādēm.

Mediķi arī norāda, ka pašlaik universitātes slimnīca spiesta strādāt lieljaudas poliklīnikas režīmā. Lai gan universitātes slimnīcai būtu jāstrādā primāri ar sarežģītākajiem medicīniskajiem gadījumiem, taču 60% no visiem pacientiem palīdzība pirmkārt būtu jāsaņem pie saviem ģimenes ārstiem vai vietējās poliklīnikās pie dežūrārstiem. Savukārt Gaiļezerā šādam pacientam jārēķinās ar ilgāku gaidīšanu rindā.

Tā kā Austrumu slimnīcā noteikti palīdzības veidi netiek sniegti, gandrīz katru nedēļu tiek atteikt dzemdējošām sievietēm, kuras tiek novirzītas uz Dzemdību namu, bet pacienti ar lipīgām infekciju slimībām nosūtīti uz Infektoloģijas centru. Tāpēc slimnīca iesaka, dodoties uz slimnīcu, pacientiem noskaidrot Nacionālajā veselības dienestā, kurā ārstniecības iestādē kādu palīdzību sniedz.

Februārī vēstīts par vairākiem gadījumiem, kad pacienti slimnīcā nesaņēma cerēto palīdzību. Savukārt  veselības ministrs Guntis Belēvičs (Zaļo un zemnieku savienība) stāstus par to, ka cilvēkiem atteikta palīdzība ārstniecības iestādēs, nosauca par "preses pīli un pilnmēnesi"

 

3 komentāri
Rīdzinieks
Tas ir tikai papildus apliecinājums ģimenes ārstu profesionālās kompetences trūkumam ( runa nav par visiem ģimenes ārstiem, bet daudziem gan).
Nu re
Vai tad vairs nav ko izpostīt, likvidēt, apvienot, pievienot?
es
nu un? tas ir tikai normāli.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti