Austrumu slimnīcā maza interese par māsas darbu

Salīdzinoši zemā atalgojuma dēļ medicīnā ir grūti piesaistīt jaunus cilvēkus. Otrdien, 16.maijā, to izjuta arī Rīgas Austrumu slimnīcā, kur notika atvērto durvju diena topošajām medicīnas māsām.

Sākumā neviena, vēlāk tikai dažas māsu skolu audzēknes apmeklēja pasākumu, kurā viņas varēja iepazīties ar slimnīcu un aprunāties ar virsmāsām.

Slimnīcā īpaši gaidīja tās jaunās māsas, kuras šogad beigs mācības, iegūs diplomu un meklēs sev darba vietu. Arī citas slimnīcas saskaras ar to pašu.

Māsām ir desmitiem vakanču, bet, uzzinājušas, kāda ir alga, daudzas jaunās māsas atklāti atzīst, ka dosies strādāt privātās klīnikās vai skaistumkopšanas jomā, kur algas ir nesalīdzināmi lielākas. 

Jau ziņots, ka arī Latvijas medicīnas flagmanī – Stradiņa slimnīcā – anestēzijas un operāciju māsu trūkums sasniedzis lūzuma punktu. Tur tiek pārplānotas operācijas, lai maksimāli nodarbinātu vēl palikušās māsas. 

Tāpat vēstīts, ka trešdien, 17. maijā sanāks darba grupa, lai domātu, kur medicīnai rast papildu naudu. Veselības ministrijas aprēķini liecina, ka jāatrod papildu vismaz 220 miljoni eiro pie jau esošā 824 miljonu eiro veselības aprūpes budžeta.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti