Austrumu slimnīcā kopējais pacientu parāds pērn pārsniedz 5 miljonus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kopējais pacientu parāds Latvijā lielākajā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā pērn pārsniedza piecus miljonu eiro, noskaidroja Latvijas Radio. Slimnīcai izdevies panākt, ka parādu pieauguma apjoms ir mazāks nekā iepriekšējos gados.

Imants Paeglītis par pacientu parādiem Austrumu slimnīcai
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Slimnīca sūta īsziņas, informējot parādniekus par nenomaksātiem rēķiniem, kā arī nodrošina lietu nodošanu parādu piedziņai.

Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis  stāstīja, ka „līdz 2018. gadam tas parāds auga katru gadu par kādu pusmiljonu eiro. 2018. gadā mēs jau panācām 20 % samazinājumu un 2019. gadā – 30 % samazinājumu attiecībā pret 2018. gadu.”

Uz 01.01.2019. gadu kopējā pacientu parāda summa - 4 760 921 eiro.

Uz 01.01.2020. gadu kopējā pacientu parāda summa - 5 054 488 eiro.

Mirušo personu parādu kopsumma sasniegusi 1 366 805 eiro.

Informācija: RAKUS

“Un 2019. gadā kopējais parāds ir pieaudzis par 293 000 eiro. [..] Primārais uzdevums, pie kā mēs šobrīd aktīvi strādājam, ir tas, lai pēc iespējas mazāk veidotos parādu. Kad mēs redzam, ka cilvēks noteiktā laikā nav samaksājis to naudiņu, - nu, maz kas, vienkārši aizmirsies ir, tad mēs jau ar pirmajām īsziņām atgādinām - lūdzu, lūdzu, ņemiet vērā, ka jūs palikāt slimnīcai attiecīgo naudas summiņu parādā. Negaidīt nekādus mēnešus vai vēl jo vairāk gadus, bet to darīt uzreiz, jo tad arī cilvēkiem ir, protams, ka vieglāk saprast, ko no viņiem tagad grib. Un, ja uzskata, ka kaut kas nav pareizi aprēķināts vai kaut kas nav tā, kā vajag, tad arī vieglāk ir to jautājumu izskatīt, jo tas viņam ir atmiņā un viņš visu atceras, kas ir bijis. Tāpēc, protams, ka tas ir labāks variants,” klāstīja Paeglītis.

Savukārt jau mirušo pacientu parāda kopsumma sasniegusi aptuveni 1,4 miljonus eiro, informē slimnīcā. Kā skaidro slimnīcas vadītājs, šie parādi būs jānoraksta zaudējumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti