Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

3 teslu izmeklējums beidzot arī Austrumu slimnīcā

Austrumu slimnīcā atklāta moderna iekārta audzēju atpazīšanai sākuma stadijā

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā trešdien atklāta iekārta, kas jebkura veida audzēju spēj atpazīt un uzrādīt tā sākuma stadijā – dažu milimetru lielumā. Investējot 1,4 miljonus eiro, iegādāta Baltijā modernākā trīs teslu magnētiskās rezonanses iekārta.

Tik precīzu galvas smadzeņu, vēdera dobuma vai mazā iegurņa izmeklējumu līdz šim Latvijā varēja veikt vienīgi privātklīnikās. Un tas maksāja dārgi, vairākus simtus eiro. Tagad ikviens pacients, kuram onkologs vai cits speciālists nozīmēs šo izmeklējumu, varēs saņem precīzu diagnostiku. 

"Šī ir laba ziņa arī stiprā dzimuma pārstāvjiem, jo dod jaunu līmenī agrīnā prostatas diagnostikā. Tas ļauj atklāt 5 - 6 milimetru audzējus," stāstīja Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas vadītājs Vilnis Lietuvietis.

''Zaļā koridora'' ietvaros pirmreizēja vēža gadījumā rinda uz izmeklējumu ir 10 darba dienas. 
"Zaļajam koridoram ir divas nedēļas, un var tikt arī šeit. Šī iekārta ir domāta tieši mazo, sīko veidojumu diagnostikai, kā arī metastātiskā procesa izplatības izvērtēšanai. Ir svarīgi redzēt precīzi un veikt orgānu saudzējošas operācijas," stāstīja Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja Māra Epermane.

Līdz šim izmeklējumu ar trīs teslu magnētisko rezonansi varēja veikt privātajā sektorā. Medicīnas sabiedrībā "ARS" atzīst, ka tieši onkoloģiskie pacienti nav gatavi gaidīt un ir gatavi maksāt par ātrākiem un precīzākiem izmeklējumiem. Taču, tā kā visa ārstēšana tāpat noris valsts slimnīcās, modernu iekārtu iepirkšanai būtu jābūt pašsaprotamai. 

"Sen jau vajadzēja! Dabīgi – pēc likuma un taisnības viņiem pirmajiem vajadzēja ieviest. Onkoloģijas pacienti meklē visas iespējas agrīnākai diagnostikai. Un mūsu klīnikas princips ir – agrīni atklāti gadījumi labāk padodas," uzsvēra medicīnas centra "ARS" valdes priekšsēdētājs Māris Andersons.

"Šī ir Baltijā modernākā trīs teslu iekārta, un līdz šim tā bija pieejama tikai privātajā sektorā. Šis ir ļoti nozīmīgs notikums!" tā slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis. 

Remonts veikts visā Diagnostiskās radioloģijas centrā, un pacientiem pirms izmeklējumiem ir pieejamas arī ērtas ģērbtuves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti