Labrīt

Ministre atzīst problēmas iekļaujošās izglītības modelī; sola uzlabojumus

Labrīt

Torņkalnā atklās Dvēseļu dārzu - piemiņas vietu "zvaigžņu bērniem"

RAKUS vadītājs: Slimnīcā Covid slimnieku - mazāk; strauji pieaudzis akūto pacientu skaits

Austrumu slimnīcā arvien ir daudz Covid-19 slimnieku ar smagu slimības norisi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai arī Covid-19 slimnieku skaits Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) sarūk, tomēr slimnīcā ir samērā daudz Covid-19 slimnieku ar smagu slimības gaitu, to intervijā Latvijas Radio atzina slimnīcas vadītājs Imants Paeglītis.

Viņš stāstīja, ka, salīdzinot ar gada sākumu, situācija ir daudz labāka – Covid-19 slimnieku skaits ir četras reizes mazāks, nekā tas bija janvārī. Piecos slimnīcas stacionāros pašlaik uzturas ap 75 Covid-19 slimnieki, tostarp diezgan daudz ir slimnieku ar smagu slimības norisi. Slimnieki, kas ievietoti intensīvās terapijas nodaļā, ir ap 15%–17% no kopskaita.

Neatliekamo jeb akūto slimnieku plūsma, salīdzinot ar situāciju janvārī, RAKUS ir pieaugusi par 40%, sasniedzot pirmspandēmijas līmeni. Vidēji dienā pēc neatliekamās palīdzības slimnīcā vēršas 140 cilvēki, bet gada sākumā šo pacientu skaits bija zem simta. Tiesa, liela daļa ir hroniskie pacienti, kuri ilgstoši nav vērsušies pie ārsta, klāstīja Paeglītis.

Plānveida operācijas, kas straujās Covid-19 izplatības dēļ iepriekš bija atceltas, tagad RAKUS ir atjaunotas. "Arī operāciju skaits ir strauji palielinājies un atgriezies pirmspandēmijas līmenī," teica slimnīcas vadītājs.

Pēc viņa teiktā, slimnīcā vairs nav nekādu ierobežojumu pakalpojumu sniegšanā. Tiesa, piederīgie arvien nevar apciemot savus tuviniekus slimnīcā. Iespējams, šis ierobežojums tiks atcelts, kad epidemioloģiskā situācija uzlabosies. Sejas aizsargmasku lietošana slimnīcā gan būs obligāta.

Pret Covid-19 ir vakcinēti ap 70% RAKUS personāla, teica Paeglītis, atzīstot, ka ir tādi darbinieki, kuri atsakās vakcinēties, taču tiek darīts viss iespējamais, lai pārliecinātu šaubīgos, ka tas ir nepieciešams. Slimnīcas darbinieki ir noguruši un izdeguši, tāpat kā sabiedrība ir nogurusi no ierobežojumiem, sacīja RAKUS vadītājs, norādot, ka tāpēc jāturpina vakcinācija pret Covid-19. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti