Austrumu pierobežā plāno izveidot variometra staciju militārām vajadzībām

Aizsardzības ministrija (AM) netālu no Baltkrievijas un Krievijas robežas Dagdas novadā plāno izveidot dažādām, tostarp militārām, vajadzībām paredzētu objektu - variometra staciju.

AM ir vienojusies ar Zemkopības ministriju par zemes vienības Konstantinovas pagastā nodošanu AM valdījumā variometra stacijas izbūvei. Par zemes vienības nodošanu AM valdījumā būs nepieciešams valdības lēmums, kura projekts patlaban izsludināts valsts sekretāru sanāksmē.

AM padotības iestāde Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra izvērtējusi iespējamās variometra stacijas atrašanās punktus un par vispiemērotāko atzinusi zemes vienību Konstantinovas pagastā.

Pašlaik tuvākā variometra stacija atrodas Toraverē Igaunijā, ko uztur Somijas Meteoroloģiskais institūts.

Jaunas variometra stacijas izveide Latvijas teritorijā nodrošinās augstas precizitātes nepārtrauktu ģeomagnētisko mērījumu ieguvi, tādejādi nodrošinot civilos un militāros ģeomagnētiskos lietotājus ar aktuāliem, ticamiem un precīziem ģeomagnētiskiem datiem un informāciju Latvijas teritorijā, skaidroja AM.

Šie dati un informācija par Latvijas teritoriju tiks izmantoti aeronavigācijā, artilērijā, kartogrāfijā, dabas dzīļu izpētē un telekomunikācijā.

Papildus variometra stacijas datus izmantos pasaules ģeomagnētisko modeļu izveidē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti