Dienas ziņas

Rūjienā uz laiku mācās seši japāņi

Dienas ziņas

Kur likt grāmatas?

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā skolēnu skaits dubultojies

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolā skolēnu skaits dubultojies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola var lepoties ar 10.klašu skolēnu skaita dubultu pieaugumu.

Vidusskola izveidota, lai sagatavotu topošos studentus, kas jau no 1. kursa spētu pilnvērtīgi studēt programmās, kas saistītas ar inženierzinātnēm, metālapstrādi, informācijas tehnoloģijām. Tāpēc sevišķa vērība pievērsta informātikai un dabaszinātnēm, kā arī svešvalodām.       

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolai Rēzeknē šis ir trešais mācību gads. Tas nesis sev līdzi pozitīvas pārmaiņas – pirmo reizi skolas vēsturē jauno skolēnu skaits ir divkārši audzis un skolā nokomplektētas divas desmitās klases. Pagājušogad skolas desmitajā klasē mācības uzsāka 10 skolēni, šogad – 35, un skolēnu kopskaits skolā ir palielinājies no 36 izglītojamajiem līdz 68.

Pilsētā vidusskolas izglītību iespējams iegūt astoņās dažādās mācību iestādēs, tādēļ šis rādītājs skaidri iezīmē šobrīd aktuālo pieprasījumu pēc padziļinātas eksakto zinātņu apguves.

“Pirmie absolventi, kas bija šajā vasarā, parādīja ļoti labus rezultātus centralizētajos eksāmenos kopvērtējumā. Starp visām valsts skolām viņu rezultāts ir 11. vietā,” stāstīja Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas direktors Aivars Vilkaste.

“Savukārt šogad lielo interesi par mūsu skolu, kad mums ir divas desmitās klases, es varētu skaidrot ar to, ka nu pieaug interese par eksaktajām zinātnēm kā tādām. Mēs esam arī kļuvuši par Eiropas Parlamenta vēstnieku skolu,” sacīja Vilkaste.

Skolēni uzsver, ka vēlas saistīt savu nākotni ar eksaktajām zinātnēm, tādēļ motivācija šīs zināšanas apgūt padziļināti ir augsta.

 “Es gribu iemācīties vēl labāk matemātiku, angļu valodu, ķīmiju, fiziku, man tas ļoti patīk,” atzina 10. klases skolniece no Zilupes Irina Adileviča.

 “Es gribu strādāt par inženieri, nezinu, vai vides vai vienkārši par inženieri, un šajā skolā ir labi, un vajag labāku angļu valodu,” sacīja 10. klases skolēns no Ludzas Maksis Antonovs.

 “Man ļoti ieinteresēja šī skola ar to, ka mēs strādājam tieši ar augstskolas laboratorijām un visu pārējo, un vispār redzu šeit ļoti labas iespējas mācīties un iegūt kvalitatīvu izglītību,” atzina 10. klases skolēns no Rēzeknes Rihards Petuhovs.

Skolēni abās desmitajās klasēs nāk no kopumā deviņu Latgales pašvaldību 15 skolām, kā arī no Rēzeknes pilsētas un pat Rīgas. Šobrīd skola spēj nodrošināt mācības visiem skolēniem, bet, ja skolēnu skaits arī turpmāk augs, būs jāmeklē jauni infrastruktūras paplašināšanas risinājumi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti