Dienas ziņas

Ziņu speciālizlaidums. Džemma Skulme aicina balsot

Dienas ziņas

Ziņu speciālizlaidums. Vēlētāji Rīgā

Ziņu speciālizlaidums. Kā balso Japānā

Austrālijas latvietis mēro garu ceļu, lai nobalsotu Saeimas vēlēšanās

Kambodžā dzīvojošais Austrālijas latvietis Kristofers Akenfelds speciāli atlidojis uz Japānu un 14 kilometrus nogājis kājām uz Tokiju, lai nokļūtu tur esošajā 13.Saeimas vēlēšanu iecirknī un nobalsotu parlamenta vēlēšanās.

Kristofers Akenfelds Latvijas Televīzijai stāsta, ka viņš ir Latvijas un Austrālijas dubultpilsonis un pašreiz viņa mītnes zeme ir Kambodža, kur viņš māca angļu valodu.

"Mans tēvs bija latvietis, kuram 1944.gadā nācās bēgt no padomju varas, un 1950.gadā viņš kļuva par bēgli Austrālijā, kur vēlāk piedzimu es. Par Latvijas pilsoni kļuvu 2014.gadā un dzīvoju Rīgā divus gadus," saka Kristofers Akenfelds.

Viņš īpaši aicina latviešus visā pasaulē piedalīties 13.Saeimas vēlēšanās. Kristofers Akenfelds no Kambodžas speciāli atlidojis uz Japānu, lai varētu nobalsot.

"Tas ir vienīgais iemesls, kāpēc šodien atrodos Tokijā. Tāpēc, lūdzu – balsojiet arī jūs, tas ir ļoti svarīgi," mudina Kristofers Akenfelds.

KONTEKSTS:

Sestdien, 6.oktobrī, Latvijā notiek 13.Saeimas vēlēšanās, kurās par vietu parlamentā sacenšas 16 partiju saraksti. Kopumā Latvijā ir 1 548 100 balsstiesīgo. Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi vēlētājiem būs atvērti no plkst.7.00 līdz plkst.20.00, vēlēšanu iecirkņu sarakstu var redzēt Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

13.Saeimas vēlēšanās ārvalstīs darbojas 121 vēlēšanu iecirknis kopumā 45 valstīs.

Kartē var apskatīt ārvalstīs izveidotos iecirkņus:

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti