Austrāliešu kapelāns: Lai arī kā sāp, ir jāpiedod!

Lai arī kā sāp, ir jāpiedod! Tas atvieglos smagumu, ko daudzi izjūt pēc Zolitūdes traģēdijas - tā saka Olimpisko spēļu kapelāns, austrālietis Deivids Smertharsts.

Armijas bāzē Ādažos karavīriem koncerts rit Ziemasvētku noskaņās un skan kristīgā mūzika. Un tad uz skatuves kāpj sirms vīrs - kapelāns no Austrālijas. Savulaik pats dienējis speciālo uzdevumu vienībā. Par to viņš daudz nerunā, vien saka - saspringtais dienests iemācījis atrast laiku, lai padomātu par savas dzīves galvenajām prioritātēm. Deividu Smertharstu pazīst kā Olimpisko spēļu galveno kapelānu.

„Man ir jārunā ar sportistiem, kuriem bija ļoti lielas cerības iegūt medaļu olimpiskajās spēlēs, bet viņiem tas nav izdevies. Viņi ir ļoti vīlušies un sarūgtināti, un viņiem ir vajadzīgs kāds padomdevējs. Mani aicina palīgā sportistiem, kuriem ir grūti brīži, kuri ir piedzīvojuši traģēdiju. Kāds no radiniekiem miris vai izveidojies konflikts ģimenē, neveicas laulībā vai ir sliktas attiecības ar bērniem pusaudžiem," par saviem aprūpējamiem stāsta Deivids Smertharsts.

Šī ir jau desmitā reize, kad Deivids Smertharsts viesojas pie Latvijas karavīriem. Sadarbība sākās pirms četriem gadiem, kad viņu uzaicināja Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš. Viņš vada seminārus par garīgām vērtībām, par to kā pārvarēt stresa situācijas, kā būt labiem draugiem.

Jautāts, kā palīdzēt tām daudzajām ģimenēm, kas „Maximas" drupās zaudēja tuviniekus, un ugunsdzēsējiem, kas glāba cietušos, Deivids saka - labi vārdi der  vienmēr, bet vislabāk palīdz, ja blakus ir drauga plecs.

„Daudziem no viņiem atmiņā laiku pa laikam atkal nāks tas, ko viņi redzēja. Un katra reize atkal būs kā jauns šoks. Viņiem obligāti vajadzīgs padomdevējs, ar ko parunāt, lai  šo smagumu noveltu no pleciem. Lai gan piedzīvojuši milzīgu traģēdiju, neturiet sevi rūgtumu. Mans ieteikums – centieties piedot tiem, kas izraisīja traģēdiju. Tas nenozīmē, ka no viņiem jānoņem atbildība. Viņiem par saviem darbiem būs jāatbild un vajag atbildēt. Bet, kad jūs piedodat, jūs tiekat vaļā no rūgtuma sajūtas, kas ir jūsos," dod padomu kapelāns.

Olimpisko spēļu kapelāns aicina Ziemassvētkos neaizmirst arī par vientuļajiem cilvēkiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti