Aulejas ceļš – problēmas šoferiem jau gadu garumā

Aulejas pagasta iedzīvotājiem līdz novada centram – Krāslavai - nākas braukt pa grants segumu, kas rada problēmas visa gada garumā. Ceļš ir paugurains un līkumains, ziemā tas ir slidens un bīstams, atkusnī segums ir mitrs un bedrains. 

Problēmas ar ceļu aulejiešiem ir jau gadu no gada, tomēr risinājuma nav. Jau 2013. gadā Krāslavas novada Aulejas pagasta iedzīvotāji pauda sašutumu par ceļu kvalitāti, pagastu no visām pusēm ieskauj grants segums. Vietējam zemniekam pārvadāt kravas slidenā laikā nav iespējams.

Zemnieku saimniecības “Pakalni” īpašnieks Aivars Vanags vēl pirms trīs gadiem stāstīja par briesmīgo ceļa stāvokli:  “Kad šļūdoņa nāk, nedrīkstam braukt”.

Arī tagad, pēc trīs gadiem, Aulejas pagastā situācija nav mainījusies. Problēmas ir vietējiem uzņēmējiem un pagasta pārvaldei, jo skolas autobusam pa šo ceļu jāpārvadā skolēni.  

Savukārt aizvadītajā nedēļā šoferis ceļa sākumā saprata, ka braukt nav droši, jo ceļš bija slidens.

“Nevis apgriezāmies un braucām mājās, bet neturpinājām ceļu, jo slapja mugura, un šie pieci kilometri 40 minūtēs liecināja, ka ceļš ir šausmīgs un bīstams,” stāsta Aulejas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Umbraško.

Aulejas ceļš ir valsts autoceļu pārziņā, diemžēl pašvaldībai nav izdevies pārliecināt, ka nepieciešams sakārtot posmu, vismaz 8,5 kilometrus, lai no Aulejas līdz Krāslavai varētu aizbraukt pa melno virsmas segumu.

“Ir šī [satiksmes] intensitātes mērīšana, tas ir fakts, ir vietas, kur intensitāte ir simtiem reižu lielāka, un līdz ar to tas jautājums netiek skatīts,” saka Umbraško.

Nākamo divu gadu laikā Krāslavas novada pagastos tiks slēgtas vēl četras izglītības iestādes, jo bērnu skaits  ir mazs. Un, lai gan tur ar ceļa segumu nav tādu problēmu kā Aulejā, tomēr skolēnu pārvadāšana visu sezonu ceļa kvalitātes dēļ skolēnu autobusa šoferiem laukos ir liels izaicinājums.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt