Augustā un septembrī 8 PMLP nodaļās pases un eID kartes noformēs arī sestdienās

Ņemot vērā vasaras periodam raksturīgo lielo pieprasījumu pēc personu apliecinošiem dokumentiem, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) astoņās nodaļās rindas kārtībā nodrošinās pilsoņu un nepilsoņu personu apliecinošu dokumentu – pases un eID kartes – noformēšanu un izsniegšanu noteiktās sestdienās, informēja pārvalde.

  • Rīgas 1. nodaļā pakalpojumu varēs saņemt 20. augustā, savukārt septembrī – 3. septembrī un 17. septembrī.
  • Rīgas 2. nodaļā pakalpojumu varēs saņemt 20. augustā, savukārt septembrī – 17. septembrī.
  • Tukuma, Saldus un Valmieras nodaļās pakalpojumu varēs saņemt 20. augustā.
  • Jelgavas nodaļā pakalpojumu varēs saņemt 3. septembrī un 17. septembrī.
  • Daugavpils un Jēkabpils nodaļās pakalpojumu varēs saņemt 10. septembrī.


Šajās teritoriālajās nodaļās klientus apkalpos no plkst. 8.00 līdz plkst.16.00.

Pakalpojumu saņemšana rindas kārtībā notiks bez iepriekšēja pieraksta. Klientiem, ierodoties saņemt pakalpojumu, tiks izdalīts noteikts numuriņu skaits, un katrs klients ar numuriņu tiks apkalpots atbilstoši tā kārtai rindā, informēja PMLP.

Lai pakalpojumu saņemšana noritētu veiksmīgi, uz jaunās pases un/vai eID kartes nomaiņu obligāti jāņem līdzi savs vecais personu apliecinošais dokuments, kurš būs jānodod nodaļā.

Pārvalde atgādina, ka, noformējot bērnam pasi vai eID karti, paša bērna klātbūtne līdz 9 gadu vecumam (ieskaitot) nav obligāta. Šādā gadījumā, lai noformētu bērnam dokumentu, obligāti nepieciešama fotosalonā izgatavota bērna fotogrāfija, kuru vecāks iesniegs pārvaldes klientu apkalpošanas speciālistam, ierodoties izgatavot dokumentus.

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas pieaugumu valstī, PMLP aicina, ierodoties saņemt pakalpojumu, lietot sejas maskas.

KONTEKSTS:

Šogad pavasarī samilzusi problēma ar rindām uz PMLP pakalpojumiem. Toreizējā IeM skaidroja, ka garās rindas PMLP izveidojušās lielā mērā saistībā ar to, ka cilvēki Latvijā daudz piesakās bērnu dokumentiem, mazāk saistībā ar iestādes sniegto palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem.

PMLP rindu mazināšanai valdība piešķīra papildu finansējumu, lai nodrošinātu 20 amata vietas uz noteiktu laiku. Tas uzlaboja situāciju, taču aizvien vēl dažās dienās veidojās iedzīvotāju rindas.  

Bet tiem, kuriem no 2020. gada 1. marta beidzies personu apliecinoša dokumenta derīguma termiņš, to plāno pagarināt dokumentu lietošanai Latvijā līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt