Augustā skolotāji kongresā galvenokārt spriedīs par izglītības saturu

Augustā noritēs Latvijas skolotāju kongress, kurā šoreiz uzsvaru liks uz virkni skolēnu audzināšanas, mācību kopējā satura un skolas vides jautājumiem. Kongresa rīkotāji uzskata, ka pedagogiem ir pienācis laiks kopīgi domāt par trūkumiem izglītības saturā, kas traucē personības attīstību un piederības izjūtu savai valstij.

Skolotāji augusta nogalē pulcēsies 15. kongresā. Latvijas Nacionālās skolotāju savienības priekšsēdētājs Edgars Kramiņš norāda, ka kongresā skolotāji galvenokārt pārrunās tieši ar mācību saturu saistītos jautājumus, bet mazāk skaršot šobrīd izglītībā samilzušo problēmu par skolotāju atalgojuma sistēmu valstī.

„Pedagogi ir iesūtījuši daudzus tematus, kas ir aktuāli skolās – patriotisms, piederības sajūta valstij un kas to traucē. Nākošais problēmu loks – izglītības sistēmas struktūra. Tā ir katastrofāla, jo faktiski Latvijā netiek nodrošinātas vienādas izglītošanās iespējas,”  problēmu loku ieskicē Kramiņš.

Tāpat pedagogi pārrunās jauno narkotisko vielu jeb spaisu izplatību jauniešu vidū un skolas iespējas bērnus atturēt no to lietošanas, kā arī par citām ar skolas vidi un skolēnu audzināšanu saistītām tēmām.

„Draudzīga vide skolai, kas sekmētu cieņas ieaudzināšanu. Valodas problēmas – ir iznīcinātas faktiski latviešu valodas un literatūras stundas, skaits ir samazināts. Bet, ja cilvēks nedomā latviešu valodā, viņam nav izpratnes. Ir jādomā par to, ko mēs mācām, jādomā par skolotāju atbildību pret bērnu prātiem, par mūsu attieksmi pret kļūdām,” turpina Kramiņš.

Iepriekšējais skolotāju kongress noritēja pirms pieciem gadiem, šovasar tas paredzēts 21. augustā izglītības centrā ''Ziemeļblāzma''. Kongresā pārrunātās idejas tālāk tikšot arī aprobētas reģionos ikgadējo augusta skolotāju konferenču ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti