Augusta plūdos bojāti 150 valsts ceļu posmi, zaudējumi – 1,3 miljoni eiro

Augusta beigās notikušie plūdi Latgales reģionā skāruši vairāk kā 150 valsts autoceļu posmus un radījuši zaudējumus 1,3 miljonu eiro apmērā, liecina valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) aplēses.

Plūdos visvairāk cietuši Rēzeknes, Baltinavas, Kārsavas un Balvu novadā esošie valsts autoceļi. Zaudējumi valsts ceļiem Rēzeknes novadā tiek lēsti 388 188,56 eiro, Baltinavas novadā – 229 806,10 eiro, Kārsavas novadā – 175 312,92 eiro, Balvu novadā – 164 732,35 eiro apmērā.

Lai atjaunotu autoceļus pēc plūdiem, tiek atjaunotas caurtekas, stiprinātas nogāzes, aizbērti izskalojumi, atjaunotas seguma dilumkārtas, nostiprināti ceļa sāngrāvji, sakārtotas barjeras, ceļa klātnes atbrīvota no lauztiem kokiem. Plūdu sekas tiek novērstas maksimāli īsā laikā, lai ceļus sakārtotu un sagatavotu ziemas uzturēšanas darbu veikšanai, norāda LVC.

To, kādi darbi būs nepieciešami, lai atjaunotu valsts autoceļus, kas cieta otrajos plūdos, kuri notika jau septembrī, varēs aprēķināt tad, kad kritīsies ūdens līmenis un autoceļi vairs nebūs zem ūdens.

Šobrīd satiksmei vēl ir slēgti trīs autoceļu posmi Latgalē:

  • Rožupe-Švirksti (V759) 1,3.-2,93.km;
  • Žīguri–Silaciems–Katleši (V473) 11,8. km;
  • Mežslokas-Čonkas-Dūre (V374) 13,714 km.

Jau ziņots, ka augusta otrajā pusē Latgalē piedzīvotas ilgstošas un stipras lietavas, kas bijušas stiprākās valsts austrumos kopš meteoroloģisko novērojumu sākuma. Daudzviet applūda lauki un māju pagrabi. Savukārt upēs ūdens līmenis kāpis par diviem metriem.

Diennakti ilgušās lietavas visplašāk skāra Latvijas austrumu un ziemeļu daļu. Ziemeļlatgalē pilnībā applūda plašas lauku teritorijas un bloķēta satiksme vairākos vietējas un reģiona nozīmes ceļos. Plūdu radītie zaudējumi lauksaimniekiem varētu sasniegt vairākus miljonus eiro. Pašvaldību ceļiem un infrastruktūrai nodarījuši vairāk nekā 4 miljonus eiro lielus zaudējumus

Plūdu dēļ 29 Latvijas novados izsludināta ārkārtas situācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti