Panorāma

Nometnes treneri, iespējams, atstāj bērnu vienu pludmalē

Panorāma

Panorāma

Āboltiņa sāks vēstnieces karjeru Itālijā

Augustā nāks klajā ekspolitiķes Solvitas Āboltiņas memuāri

Pēc nepilna mēneša – 22.augustā – nāks klajā bijušās politiķes, darbam Latvijas vēstnieces amatā Itālijā apstiprinātās Solvitas Āboltiņas memuāru grāmata, kurā skaidroti sabiedrību vairāk interesējošie jautājumi par viņas darba gaitām, žurnālistiem stāstīja Āboltiņa.

Grāmatu sarakstījuši pieci dažādi autori, kuru iztaujāta, Āboltiņa centusies kliedēt spekulācijas un mītus. Grāmata aptvers laika posmu pirms un pēc ieiešanas politikā – arī tad, kad viņa bija tieslietu ministres amatā.

Grāmatā ekspolitiķe atbildēs uz jautājumiem, kas sabiedrību interesē visvairāk, piemēram, saistībā ar Valsts prezidenta Valda Zatlera "Rīkojumu nr.2" par 10.Saeimas atlaišanas rosināšanu, Āboltiņas iekļūšanu 12.Saeimā pēc tam, kad savu mandātu negaidīti nolika Jānis Junkurs, Laimdotas Straujumas valdības krišanu.

Ekspolitiķe uzskata, ka tā būs viņas iespēja skaidrot daudzus sabiedrībā ļoti pretrunīgi vērtētus notikumus.

"Es mēģinu izskaidrot, kāpēc es esmu pieņēmusi vienu vai otru lēmumu, kāpēc ir bijusi viena vai otra rīcība.

Arī – kāpēc es paņēmu Junkura mandātu. Vai man vajadzēja vai nevajadzēja? No mana viedokļa. Nevis no visu to, kas zina, kā un kāpēc es to darīju," skaidroja bijusī politiķe.

KONTEKSTS:

Partijas "Vienotība" valde pērn novembrī nolēma izslēgt Āboltiņu no partijas par komentāriem un rīcību laikā, kad "Vienotība" sprieda par iespēju mainīt ekonomikas ministru. 

Pirms tam ziņots, ka Āboltiņa grasās nolikt deputātes mandātu pirms 12.Saeimas sasaukuma beigām, jo iecerējusi atgriezties diplomātiskajā dienestā. Šogad februārī viņa sāka darbu Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktores amatā, un viņai piešķirts padomnieka diplomātiskais rangs.

Otrdien, 30.jūlijā, Āboltiņa no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa saņēma akreditācijas vēstules darbam Latvijas vēstnieces amatā Itālijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti