Labrīt

Ceļā uz dziesmu svētkiem: iepazīsti Barisona dziesmu "Celies"

Labrīt

Ceļā uz dziesmu svētkiem: mācies dziedāt "Gaismeņa ausa, sauleite lēce"

Augustā Latvijā ieradīsies 35 ārvalstu skolēni; divi no viņiem aizvien meklē mājas

Augustā Latvijā ieradīsies 35 ārvalstu skolēni, diviem no viņiem aizvien meklē mājas

Augustā Latvijā ieradīsies 35 apmaiņas programmas skolēni vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Viņi pārstāv Itāliju, Japānu, Honkongu un vēl citas tuvākas un tālākas valstis. Latvijā šie skolēni ieradīsies, lai gadu mācītos kādā no mūsu valsts skolām. Organizācija „AFS”, kas nodrošina apmaiņas programmu, pašlaik meklē mājas vēl diviem jauniešiem. Aicinātas atsaukties tās ģimenes, kas vēlas savās mājās uzņemt vienu vai vairākus programmas dalībniekus un iepazīstināt viņus ar Latvijas kultūru. Programmas organizatori norāda, ka iedzīvotāji katru gadu kļūstot arvien atsaucīgāki.

Arī šogad augustā skolēni no visas pasaules ieradīsies Latvijā, lai mācītos kādā no Latvijas skolām, iepazītu valsts kultūru, valodu un tradīcijas. Apmaiņas programmas „AFS” organizatori aizvien aktīvi meklē mājas diviem no kopumā 35 skolēniem, un aicina ģimenes būt atsaucīgām, lai piepildītu jauniešu sapni mācīties Latvijā. Dženeta Krūmiņliepa divus gadus savā ģimenē uzņēmusi taizemiešu puisi un meiteni. Lai gan pieteikusies nosacīti pēdējā brīdi, ar šo lēmumu viņa ir apmierināta. Ja pati neesot bijusi Taizemē, tad Taizeme atbraukusi pie viņas:

"Mums viesskolēni bija divus gadus. 2015./2016.mācību gadā un 2016./2017. Faktiski tad, kad mēs pieteicāmies tai organizācijai, mēs nezinājām neko par viņu, un mēs pieteicāmies diezgan vēlu, kad laikam dažiem bērniem nevarēja atrast viesģimenes. Un tā meitene, kā viņa teica, bija bezgala laimīga tad, kad mēs bijām pieteikušies, un viņai pateica, ka viņai būs viesģimene un viņa varēs braukt."

Iepazīties ar skolēniem, kas par savu galamērķi jaunajam mācību gadam izvēlējušies Latviju, iespējams apmaiņas organizācijas „AFS” mājaslapā. Tur apskatāmas gan jauniešu fotogrāfijas, gan interešu apraksti. Tāpat programmas absolventu iedvesmas stāsti. Lūk, viens no tiem: „2011.gadā es kā apmaiņas skolniece no Francijas devos uz Austrāliju, un tas bija labākais laiks manā dzīvē. Sastapos ar mīlošu ģimeni un draugiem, kas pārstāv visdažādākās kultūras. Tas bija lieliski. Pašlaik maģistra studijās atrodos Amerikā un varu teikt, ka šī pieredze ir brīnišķīga.”

Nosacījumi ir vienkārši, skolēni jāiesaista ģimenes ikdienas dzīvē un jānodrošina ēdināšana, gultasvieta. Kabatas naudu un citus ar izglītību vai izklaidēm saistītus izdevumus sedz paši skolēni un apmaiņas programmas organizatori.

Ģimene šī mācību gada laikā netiekot pamesta, ja nepieciešama palīdzība, iesaistoties programmas atbalsta koordinatori. Vineta Līduma stāsta, augustā Latvijā ieradīsies skolēni gan no Eiropas, gan attālākām un eksotiskākām valstīm:

"Pirmo reizi ir Japāna, tad ir Hondurasa, Honkonga, Meksika, Brazīlija, Amerika. Tā kā valstu saraksts ir diezgan plašs. Manuprāt, tā ir lieliska iespēja savā ģimenē uzņemt pasauli, kaut ko no pasaules kultūrām, citu tautu, teiksim, tradīcijām. Tā ir noteikti jauna pieredzes apmaiņa, jaunas kultūras vērtības ienesam savā ģimenē."

Programmu Latvijā īsteno jau 27. gadu, un koordinatori novērojuši, ka arī ģimenes kļūstot arvien atvērtākas. Daļa apzināti izvēloties eiropiešus ar līdzīgu kultūras izpratni, bet citi vēlas iepazīt Ķīnas, Japānas kultūru.

"Priecē arī tas, ka ne tikai ap Rīgu kā galvaspilsētu ir šī interese, bet šogad mums piesakās cilvēki praktiski no visas valsts, no visas republikas - Aizpute, Nereta, Auce. Nu, tādas mazākas vietiņas, tā kā priecē, ka cilvēkiem šāda atvērtība ir un vēlme jaunu pieredzi iegūt ir, tā kā tas tikai priecē," saka līduma.

Pieteikties par viesģimeni vēl ir iespējams, aizpildot pieteikuma anketu apmaiņas organizācijas AFS mājaslapā. Savukārt no Latvijas apmaiņā uz citām valstīm vasaras beigās dosies 32 skolēni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti