Panorāma

Apspriež, kādam jābūt valsts prezidentam

Panorāma

Latvijas Radio 2 skan jau 20 gadus

Vai vairāki amati vienlaikus ir laba prakse?

Augulis slavē vairākos amatos strādājošā Filipova darba spējas; vienu posteni tomēr pamet

Svētdien LTV „Panorāma” stāstīja par kādu cilvēku, kurš apveltīts ar tik lielām darba spējām, ka vienlaikus spēj pildīt vairākus pilnas slodzes amatus. Tiesa, nevienā no darba vietām viņš nebija sastopams.

Andreja Filipova darba gaitas raisīja pamatīgas diskusijas sociālajos tīklos un radīja loģisku jautājumu – kā tas iespējams? Par to, vai šāda situācija ir normāla, atšķiras arī politiķu viedokļi – uzrunājām ministrus, kuru pārraudzītajās jomās Filipovs darbojas.

Pie labi apmaksāta darba “Pasažieru vilcienā” Filipovs tika laikā, kad satiksmes ministra posteni ieņēma Uldis Augulis (ZZS). Tagad Augulis ir labklājības ministrs, bet Filipovs šīs ministrija pakļautībā esošās Nodarbinātības valsts aģentūras sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs

Augulis Filipovā saskatījis augstas darba spējas un tas, ka viņš vienlaikus darbojas gan sabiedrisko attiecību, gan mediju jomā, neesot šķērslis. „Tādas darba spējas kādas ir Filipovam es neesmu redzējis. Pietiekoši aktīvi, īsti nesaprotot, pa kuru laiku, viņš savus darbus paveic ļoti ātri,” Filipovu uzteic Augulis.

Lai gan iepriekš Valsts kancelejā Latvijas televīzijai norādīja, ka prakse, kad cilvēks var atrasties vienlaikus vairākos labi apmaksātos pilnas slodzes amatos nav normāla, Auguļa uzskati ir citi. „Ir arī citiem ierēdņiem jāmācās no tā, kā var produktīvi savu darbu organizēt un kā var sasniegt produktīvus rezultātus un palielināt produktivitāti. Nav svarīgi, vai cilvēks sēž kabinetā un, rupji sakot, urbina savu degumu un gaida darba algu, bet svarīgi ir tas, ko cilvēks izdara savas darba dienas vai diennakts laikā un tiešām nodrošina šo darba kvalitāti,” saka Augulis.

Tikmēr satiksmes ministrs Anrijs Matīss („Vienotība”) uzsver – lai arī viņš ministrijai pakļauto uzņēmumu iekšējās lietās nejaucas, viņš aicina uzņēmumu vadītājus pievērst lielāku uzmanību efektīvai cilvēkresursu izmantošanai. „Protams es aicināju visus kapitālsabiedrību un iestāžu vadītājus pārvērtēt kādas ir slodzes un vai tiešām šie cilvēki visi ir nepieciešami un nodrošina adekvātu atdevi par to atalgojumu, kas viņiem tiek maksāts. Bet tā ir katra paša kapitālsabiedrības atbildība,” norāda Matīss.

Tiesa no trešdienas Filipovam būšot par vienu darba vietu mazāk. Viņa pienākumus “Pasažiera vilciena” Dzelzceļa projektu vadītāja amatā turpmāk savstarpēji pārdalīšot citi uzņēmuma darbinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt