«Augstsprieguma tīkls»: Elektrības pārrāvumā Rīgā un tās apkārtnē vainojams kabeļa bojājums

Elektrības padeves pārrāvumā, ko otrdien, 9. jūnija, pirmajā pusē aptuveni pusotru stundu piedzīvoja daļa Rīgā un tās apkārtnē dzīvojošie, vainojams pamatizolācijas bojājums 330 kilovoltu (kV) kabelim, kas savieno TEC-1 un Imantas apakšstaciju. To apstiprinājuši AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) Tehniskās ekspertīzes dienesta eksperti, informēja uzņēmumā.

"AST eksperti kopumā veikuši 33 dažādus mērījumus, tajā skaitā pretestības mērījums katrai kabeļlīnijas fāzei, starp kabeļlīnijas dzīslu un ārējo apvalku, dielektrisko zudumu un kapacitātes mērījumus, kā arī citus.

Šīs nedēļas laikā plānots atrakt kabeli, lai konstatētu bojājumu apjomu," sacīja AST valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

AST atgādināja, ka otrdien, 9. jūnijā, plkst. 9.34 reģistrēts tehnoloģisks traucējums AST 330 kilovoltu kV elektrotīklā – atslēdzās 330 kV kabelis starp TEC-1 un Imantas apakšstaciju. Kabeli no strāvas pēc īssavienojuma 80 milisekunžu laikā atslēdza tīkla automātika un nostrādāja tīkla dalīšanas automātikas un pārslodzes aizsardzības, 110 kV tīkls sadalījās, kā rezultātā tika traucēta patērētāju elektroapgāde.

Bez sprieguma no pārvades tīkla puses palika 27 apakšstacijas.

Traucēta elektroapgāde bija daļai Rīgas, Daugavas labajā krastā, Rīgas apkārtnē, Limbažos, Siguldā, Saulkrastos, Skultē, Carnikavā.

Tika uzsākta elektroapgādes atjaunošana, pakāpeniski atjaunojot elektroapgādi 110 kV tīklā. Plkst. 10.40 atjaunota lielākā daļa apakšstaciju darbība Rīgā un Latvijā, plkst. 11.14 pilnībā atjaunots 110 kV tīkls un atjaunota elektroapgāde no pārvades tīkla puses visā Latvijā, norādīja AST.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti