Stāsti

Limbažu autoostā publiskais grāmatu plaukts gūst arvien lielāku piekrišanu

Stāsti

Internetā plaukst viltotu zīmolu tirgus

Vairākās augstskolās norisinās starptautiskās vasaras skolas

Augstskolu starptautiskās vasaras skolas - ikgadēja tradīcija

Vairākās valsts un privātajās augstskolās aizvien norisinās starptautiskās vasaras skolas, kuru laikā vietējie studenti tiekas ar ārvalstu jauniešiem un apgūst kādu konkrētu mācību kursu vai iedziļinās noteiktas tematikas jautājumos. Starptautiskās vasaras skolas gan Rīgas, gan Latvijas reģionu augstskolās kļuvušas par ikgadēju tradīciju, un katru gadu augstskolas piedāvā nometnes programmu, atbilstoši to studiju satura specifikai.

LU vasaras skola organizēta žurnālistikas un mediju programmu studentiem

Rīgas vasaras skola Latvijas Universitātē (LU) norisinās jau septīto gadu. Šogad skolas temats veltīts žurnālistikas un mediju programmu studentiem, mediju pratības jautājumiem, stāsta viens no vasaras skolas vadītājiem Kaspars Rūklis:

''Dalībnieki mums ir - atkarībā no tā, kā mēs to saskaitām, - no 12 valstīm, bet daži no viņiem mācās vēl kādā citā valstī, līdz ar to tās valstis pārstāvētas sanāk vēl vairāk. Šogad ir 20 dalībnieki. Visi ir ļoti ieinteresēti, ļoti daudzi mediju studenti, bet ir arī studenti no citām jomām. Ir arī tādi cilvēki, kas jau ir pabeiguši studijas, bet kuriem ir vēl joprojām saglabājusies interese.''

Kāda grupa veido īsfilmu par krieviski raidošajiem un rakstošajiem medijiem. Studenti ņēmuši kameru un devušies intervēt arī Latvijas Radio 4 un Latvijas Televīzijas žurnālistus. Vēl cita grupa pēta sociālos medijus. Arī Rebeka no Austrijas.

''Mūsu projekts ir par sociālo mediju radītiem burbuļiem, kā tas ietekmē to saturu, ko tu tur ieraugi un kā tie var apdraudēt demokrātiju, ja tu tajos redzi tikai vienas puses viedokli.

Mēs aptaujājām iedzīvotājus uz ielas, intervējām portālu „draugiem.lv” un Latvijas Drošāka interneta centru, lai par to uzzinātu vairāk. Patiesībā šī problēma ietekmē visus, jo mēs visi lietojam ''Google'', ''Facebook'' un vēl citus interneta portālus,'' klāsta Rebeka.

20 vasaras skolas dalībnieki šogad pārstāv 12 valstis – Austriju, Igauniju, Vāciju, Franciju, Ungāriju, Itāliju, Indiju, Kazahstānu, Latviju, Poliju, Krieviju un Apvienoto Karalisti. Vasaras skola norisinās no 1. līdz 13. augustam. Paralēli lekcijām, darbnīcām, kultūras un socializēšanās pasākumiem studenti veido dokumentālas īsfilmas un dokumentālus sižetus. LU vasaras skola noslēgsies sestdien, 12. augustā, ar sešu starptautisko studentu veidotu dokumentālu īsfilmu pasaules pirmizrādēm par dažādiem mediju un informācijas pratības aspektiem Latvijā. Ikviens, īpaši cilvēki, kam interesē Latvijas mediju vide, ir laipni aicināts uz pirmizrādēm vasaras skolas noslēgumā 12. augustā plkst. 19 Gētes Institūtā Rīgā. Ieeja uz filmu pirmizrādēm ir bez maksas.

Vasaras skolas katru gadu rīko arī universitātes reģionos, un katra augstskola izvēlas tēmu, kas tai vairāk raksturīga. Tā, piemēram, arī Vidzemes Augstskolā vasaras nometne bija veltīta mediju jautājumiem, bet Ventspils Augstskolā – tulkošanai.

 

Par dalību ''Turības'' vasaras skolā var nopelnīt kredītpunktus

Ne vien valsts, bet arī privātās augstskolas rīko starptautiskas vasaras nometnes. Šonedēļ

Biznesa augstskolā „Turība” noslēgusies vasaras skola sadarbībā ar Lietuvas, somu un igauņu augstskolām par mediāciju civilās un krimināllietās.

Ārvalstu studenti apmeklēja arī Latvijas Augstāko tiesu un Saeimu, noslēgumā par šo kursu nopelnot arī kredītpunktus. „Turībā” gan aizvien norisinās otra starptautiskā vasaras skola tūrisma virzienā, īpašu uzmanību pievēršot pilsētām kā tūrisma galamērķiem. Šīm nodarbībām pieteicās 120 cilvēki, no kuriem tika atlasīti 11 dalībnieki, kuri veido pilsētas tēlu Rīgai. Par Latviju vairāk saviem draugiem Turcijā sola pastāstīt students Mustafa.

''Universitātē maģistrantūrā es studēju ģeogrāfiju. Tā man ir lieliska iespēja - piedalīties šajā vasaras skolā, jo es varu iegūt citas zināšanas arī par arhitektūru, mārketingu. Mēs šeit esam sadalīti divās grupās, un mums jāizstrādā ilgspējīgas attīstības projekts par vienu konkrētu vietu Rīgā. Mēs strādājam pie šī projekta,'' gandarīts par iespēju ir Mustafa.

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāne un nometnes organizatore Agita Doniņa saka - viena grupa strādā pie Lucavsalas, otra - pie Daugavgrīvas teritorijas ilgspējīgas attīstības. Tieši studentu dažādība esot lielākā vērtība, lai dalītos idejās par to, kā šīs teritorijas padarīt pievilcīgākas arī tūristu acīs:

''Viņi nāk no ļoti dažādām valstīm. Mums ir no Vācijas, no Francijas, no Meksikas, Uzbekistānas, Korejas un tā tālāk. Katram ir sava bagāža, sava pieredze, savas zināšanas. Vasaras skolas ir visā pasaulē ļoti populāras, un arī mūsu pašu Latvijas studenti sāk arvien vairāk novērtēt šīs skolas. Tas ir tāds labs laiks, ko var izmantot vasarā, kad nav aktīvais mācību periods.''

Tāpat aizvien norisinās arī Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Kultūras akadēmijas rīkotā vasaras skola žurnālistikas studentiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti