Dienas ziņas

Pabeidz Zolitūdes krimināllietas izskatīšanu apgabaltiesā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Augstskolu reorganizācijas procesā valda apjukums

Augstskolu reorganizācijas procesā valda apjukums

Reģionālajās augstskolās briest kārtējās pārmaiņas – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai (RTA) iecerēts iekļauties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sistēmā. Daugavpils Universitāte tomēr ne ar vienu neapvienosies, lai gan iepriekš šāda ideja izskanēja, bet par Liepājas Universitāti (LiepU) šķēpu laušana turpinās un šobrīd skaidrības par tās nākotni joprojām nav.

Daudzas augstākās izglītības iestādes gaida pārmaiņas, taču galvenā problēma šobrīd ir neskaidrība. RTA tagad nolēmusi pievienoties RTU, lai gan iepriekš Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) bija citas ieceres.

"Mūsu padomes lēmums ir pievienoties RTU ekosistēmai, ņemot vērā gan mūsu stratēģiskos specializācijas virzienus, gan mūsu esošās studiju programmas. Un juridiski šobrīd ir IZM rīkojums, kas ir sagatavots un iesniegts Ministru kabinetā. Konsolidācija ir paredzēta 2025. gada 1. aprīlī, līdz ar to par RTU diplomu mēs varam runāt tikai pēc šī perioda.

Bet to, kādā veidā notiks šī konsolidācija, es domāju, ka šobrīd jums Latvijā diez vai kāds vispār spētu paskaidrot," atzina RTA rektore Iveta Mietule.

Rēzeknes studenti sacīja – viņi būs priecīgi saņemt RTU diplomu. Tikmēr akadēmijas rektores sacītais par nezināmo nākotni atspoguļojas visā sistēmā. Sākumā, piemēram, bija paredzēts veidot vienu universitāti Latgalē, apvienojot Rēzeknes un Daugavpils augstskolas.

"Šādam risinājumam nebija atbalsta ne no Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, ne no Daugavpils Universitātes. Līdz ar to vismaz šobrīd Daugavpils Universitāte turpina savu darbu tāpat kā līdz šim," skaidroja IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs.

Attēlā Dmitijs Stepanovs

Skaidrības par nākotni nav LiePU. Kamēr tās personāls kā labāko risinājumu redz pievienošanos Latvijas Universitātei (LU), tikmēr IZM rosināja tās pievienošanu RTU. Pēc pretenziju paušanas ministrija tagad mainījusi domas, Liepāja stingri paliek uz sava.

"Pilnīgi skaidrs, ka mēs nevaram pievienoties ne tehnoloģiskai, ne medicīnas universitātei. Piemēram, kāpēc ļoti labai RTU būtu jāsāk attīstīt rakstniecības studijas, kas mums ir ļoti spēcīgas, unikālas, vai pirmsskolas skolotāju gatavošana," vaicāja LiepU Satversmes sapulces priekšsēdētājs Uldis Zupa.

LiepU personāls uzskata, ka līdz šim jautājums par augstākās izglītības iestādes nākotni skatīts šaurā lokā un neuzklausot visu pušu viedokļus.

"Mēs esam jau īstenībā noguruši no šādas situācijas, no šīs neskaidrības," sacīja LiepU  Satversmes sapulces priekšsēdētājs.

IZM tagad sola mēģināt atrast kompromisus. "Mēs zinām, ka augstskolas personāla viedoklis ir par to, ka būtu labāks scenārijs pievienoties LU. Mēs šobrīd vērtējam abus viedokļus," teica IZM pārstāvis.

Diskusija par reģionālajām augstskolām, īpašu uzmanību pievēršot Liepājai, otrdien, 10. janvārī, notika arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā. Politiķi tajā uzklausīja visas iesaistītās puses, bet nekādu lēmumu nepieņēma, kas nozīmē – diskusijas turpināsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti