Augstskolu pedagogu algu celšanai šogad piešķirs vairāk nekā 380 tūkstošus eiro

Valdība otrdienas, 18. augustā, Ministru kabineta sēdē atbalstīja 383 777 eiro piešķiršanu augstākās izglītības iestāžu pedagogu atalgojuma palielināšanai šī gada noslēdzošajiem četriem mēnešiem.

No 2020. gada 1. septembra tiks paaugstināta zemākā mēneša darba algas likme augstskolu un koledžu pedagogiem. Zemākā mēneša darba algas likme profesoram tiks paaugstināta līdz 1569 eiro, asociētajam profesoram – 1256 eiro, docentam – 1005 eiro, lektoram līdz 805 eiro un asistentam līdz 641 eiro,  kuru likmes ietekmē studiju vietas bāzes izmaksas.

Vienlaikus paredzēts algas likmes paaugstinājums arī citiem augstskolu un koledžu darbiniekiem.

Izmaiņas attieksies uz orientējoši 593 augstskolu profesoriem, 507 asociētiem profesoriem, 887 docentiem, 687 lektoriem un 327 asistentiem, kā arī uz valsts koledžu 62 docentiem, 184 lektoriem un 65 asistentiem, kuriem darbs augstskolā un koledžā ir pamatdarbs, kā arī uz akadēmisko personālu šajās pozīcijās, kuri strādā uz daļējo slodzi.

Šuplinska: Par augstskolu pedagogu algu celšanuPaula Dēvica

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir gatava rast 2020. gadā nepieciešamo finansējumu augstākās izglītības pedagogu darba samaksas paaugstināšanai, nodrošinot to IZM piešķirtā budžeta ietvaros.

Savukārt jautājums par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu augstskolu un koledžu pasniedzēju atalgojuma paaugstināšanas nodrošināšanai 2021. gadā un turpmāk ir iekļauts IZM prioritāro pasākumu sarakstā un izskatāms Ministru kabinetā vidēja termiņa budžeta ietvara likumprojekta un gadskārtējā valsts budžeta likumprojekta sagatavošanas un izskatīšanas procesā.

KONTEKSTS:

Valdība jūnija vidū atbalstīja 8,2 miljonu eiro piešķiršanu pedagogu minimālās algas likmes paaugstināšanai no 750 līdz 790 eiro. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) gan norādīja, ka atalgojuma palielinājums nav attiecināts uz augstskolu mācībspēkiem, radot nevienlīdzības situāciju. Šo jautājumu valdība jūnija vidū lēma atlikt uz nākamā gada budžeta sarunām, tā sadusmojot LIZDA.  

Augstskolu pedagogu algu palielinājumam summa, kas šogad no 1. septembra būtu nepieciešama, ir 380 000 eiro, bet gada griezumā nedaudz vairāk kā viens miljons eiro. IZM jau iepriekš norādīja, ka ir gatava piešķirt šogad nepieciešamos 400 tūkstošus eiro algu pielikumam no sava budžeta.

LIZDA otrdien bija paredzējusi piketēt pie Ministru kabineta, ja negūs atbalstu algu palielinājumam. Piketu atbalsta arī Latvijas Ārstu biedrība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti