Augstskolu absolvē mazāk muitas darbinieku nekā nozarei nepieciešams

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir vienīgā augstskola, kur arodu apgūst topošie muitas darbinieki, un tā nespēj "saražot" tik daudz speciālistu, cik nepieciešams.

RTU Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors Aivars Vilnis Krastiņš
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Pieprasījums pēc speciālistiem aug gan valsts sektorā – Valsts ieņēmumu dienestā - gan arī jaunos speciālistus bieži pārvilina dažādi privātie uzņēmumi, stāstīja RTU Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors Aivars Vilnis Krastiņs. Lai gan muitnieka studiju programma bieži ir starp populārākajām Latvijā, tiek aizpildītas visas budžeta un arī maksas vietas, speciālistus joprojām Latvijā nespējam sagatavoti pietiekamā skaitā.

"Valsts ieņēmumu dienestā gadā apmēram ap 300 cilvēku nomainās, mums šajā gadā absolventu skaits ir ap 180, bet tikai neliela daļa no viņiem aizies strādāt uz Valsts ieņēmumu dienestu, jo jau studiju laikā privātās firmas un dažādas citas institūcijas jau savervē tos studentus, kamēr viņi mācās vai iet praksē.

Neskatoties uz to, ka programma ir viena no septiņām, astoņām populārākajām Latvijā, vienalga mēs neapmierinām pieprasījumu.

Ja Latvijā ir problēmas nokomplektēt daudzās specialitātēs budžeta grupas, tad pat, ņemot vērā, ka mums ir ļoti neliels budžeta vietu skaits, tad mums studenti nāk par maksu, viņi paši maksā par mācībām. To var atrisināt, pirmām kārtām, palielinot budžeta vietas," stāstīja Krastiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti