Augstskolās un koledžās norit ziemas uzņemšana; liela interese par pedagoģiju

Augstskolās un koledžās ir ziemas uzņemšana. Pašlaik viena no populārākajām jomām ir pedagoģija, kur visvairāk izvēlas studiju programmu "Pirmsskolas skolotājs", taču Liepājas Universitātei ir izdevies arī nokomplektēt cilvēku grupu latviešu valodas un literatūras skolotāju studiju programmai.

Augstskolās un koledžās norit ziemas uzņemšana; liela interese par pedagoģiju
00:00 / 02:55
Lejuplādēt

Šogad ziemas uzņemšana ir 30 augstākās izglītības iestādēs vai to filiālēs Rīgā un citos Latvijas reģionos, kopumā 170 studiju programmās. Piedāvājums ir plašs un aptver visus studiju līmeņus, sākot ar koledžu un beidzot ar doktorantūru. Tradicionāli visvairāk programmu ir sociālajās zinātnēs, piemēram, tiesību zinātnēs, biznesa vadībā un uzņēmējdarbībā, taču ar katru gadu pieprasītākas kļūst studiju programmas citās nozarēs, kā, piemēram, pedagoģijā, drošībā un medicīnā.

Liepājas Universitātes pārstāve Madara Daudziņa-Šuktere stāstīja, ka šogad liela interese ir par studiju programmām, kas saistītas ar pedagoģiju:

"Kā vienmēr, ļoti liela interese ir tieši par studiju programmu "Pirmsskolas skolotājs", un arī šogad ir ļoti labs rezultāts.

Tāpat mums ir izdevies nokomplektēt logopēdijas skolotājus, kā arī latviešu valodas un literatūras skolotājus.

Latvijā kopumā latviešu valodas skolotāju ļoti trūkst, ne tikai mums, bet arī citām augstskolām neizdodas piesaistīt latviešu valodas skolotāju profesijai. Tāpēc mēs riskējām un izsludinājām arī ziemā programmu, šobrīd mums ir sasniegts minimālais slieksnis, lai grupu nokomplektētu. Ceram, ka pēc četriem gadiem Liepājas Universitāti absolvēs ļoti labi pieci latviešu valodas un literatūras skolotāji."

Arī Latvijas Universitātē populārākā izvēle ziemas uzņemšanā parasti ir "Pirmsskolas skolotājs", tāpēc šogad tā ir vienīgā piedāvātā studiju programma.

"Pašlaik Rīgā ir saņemti 63 pieteikumi, Bauskas filiālē 17 pieteikumi, Cēsu filiālē 32 un Tukumā 24. Esam priecīgi, jo Rīgā, salīdzinot ar pēdējiem diviem gadiem, pieteikumu skaits ir audzis. Pirms diviem gadiem, 2021. gadā, tie bija 47 pieteikumi, savukārt pagājušajā gadā 22, līdz ar to interese ir augusi," skaidroja Latvijas Universitātes pārstāve Santa Dreimane.

Kā pastāstīja Rīgas Stradiņa universitātes pārstāve Indra Treija, starp četrām piedāvātajām studiju programmām – tiesību zinātni, ekonomisko drošību, sociālo antropoloģiju un biostatistiku – visvairāk izvēlas tiesību zinātni. Tomēr to nosaka ne tikai interese par konkrēto programmu, bet arī tas, vai tiek piedāvātas valsts budžeta vietas un iespēja studēt neklātienē.

"Šogad ziemas uzņemšanā mums ir ļoti stabili rezultāti. Uzņemšana bija izsludināta četrām studiju programmām. Kopējais studentu skaits, kas uzsāks studijas, šobrīd provizoriski ir 100 studenti.

Ir vēlme pieteikties, bet, es domāju, ka atsevišķām studiju programmām pieteikšanos veicināja valsts budžeta vietu esamība," norādīja Treija.

Ziemas uzņemšanā augstskolas un koledžas lielākoties piedāvā iespēju studēt par maksu, taču ir pieejamas arī budžeta vietas vai īpašas studiju maksas atlaides, piemēram, studēt par valsts budžeta līdzekļiem var topošie robežsargi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti