Dienas ziņas

Noziegums bez noilguma

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Augstskolas reģionos saņem mazāk studētgribētāju pieteikumu

Augstskolas reģionos saņem mazāk studētgribētāju pieteikumu

Laiks, kas atvēlēts, lai topošie studenti iestātos augstskolās, gandrīz pusē. Līdz šim iesniegti gandrīz četri tūkstoši pieteikumu. Divas trešdaļas no tiem – Rīgā. Reģionālās augstskolas vairāk piesaista novadniekus, kā arī mērķē uz ārvalstu studentiem.

Vidzemes Augstskolā lielākais topošo studentu pieplūdums bija otrdien, kad bija pirmā dokumentu pieņemšanas diena. Tad arī apstiprināti vairāki simti pieteikumu. Šodien, kā redzams, uzņemšanas komisijai daudz mazāk darba.

Linda atbraukusi no Cēsīm. Rindā gaidīt nenākas. Izšķīrusies par izvēli studēt tieši Valmierā, jo nebūs tālu jābrauc uz mājām. Linda vēlas studēt sabiedriskās attiecības vai tūrisma vadību.

"Es izskatīju Rīgu. Rīga bija mans pirmais variants, taču, parunājot ar saviem draugiem, ģimeni, paziņām, mēs nonācām pie secinājuma, ka Vidzemes Augstskola būtu ļoti labs un priekš manis vērtīgs variants," norādīja topošā Vidzemes augstskolas studente Linda.

Iemesli, kāpēc jaunieši izvēlas Vidzemes Augstskolu, ir dažādi. Taču augstskolas atrašanās vietas attālums līdz dzīvesvietai ir svarīgs vairāk nekā pusei. Pirmajā uzņemšanas dienā gandrīz visi dokumentu iesniedzēji bijuši valmierieši, ļoti daudzi braukuši no Cēsīm. Vienīgi Rodrigo un Raivis mērojuši tālāku ceļu. Viņi ir no Latgales. Vidzemes Augstskolā vilina modernās informāciju tehnoloģiju studijas.

Vidzemes Augstskolas rektors gan teic, uzņemšanas plāns pildoties labi. Studenti būs, ņemot vērā, ka daudzi galīgās izvēles izdarīšanu atliekot uz uzņemšanas pašām beigām, kas būs nākamnedēļ, otrdien.

"Līdzīgi kā Rīgā, arī šeit pirmajā dienā bija cilvēku rinda, bet šodien cilvēku ir mazāk. Mēs zinām, ka tas pirmais vilnis ir sākumā, pēdējais ir beigās. Mēs absolūti par to neuztraucamies," tā Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

Ceturtdienas pēcpusdienas dati par studentu prioritārajām studiju izvēlēm šogad liecina, ka puse vēlas studēt tieši Latvijas Universitātē, daudzi arī citās augstskolās Rīgā. Nav gan datu par Rīgas Stradiņa universitāti, kas vienotajā sistēmā nepiedalās. Ja augstskolām Rīgā piesakās tūkstoši, Daugavpils Universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā, Ventspils Augstskolā – pieteikumi mērāmi simtos. Valsts reģionālās augstskolas īpaši neatbalsta, un tāpēc, piemēram, Liepājā aktīvi uzņemot ārzemniekus.

"Studējošo skaits mums pamazām aug, bet jāsaka, ka tas ir arī uz ārvalstu studentu rēķina. Reģionos ir specifika un dažkārt ir grūtāk piesaistīt, un ar to būtu jārēķinās," akcentēja Liepājas Universitātes studiju prorektore Māra Zeltiņa.

Liepājā, kur gatavo arī trūkstošos dabas zinātņu skolotājus, šogad budžeta vietu šajās programmās mazāk nekā pērn.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti