Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Dinu Vecānu

Rīta Panorāma

Intervija ar Tomu Brici

Intervija ar Indriķi Muižnieku

Augstskolas nodrošina elektronisku pieteikšanos

Latvijas Universitāte (LU) pieteikšanos studijām šogad centīsies nodrošināt pilnībā elektroniski. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina augstskolas rektors Indriķis Muižnieks. 

Pēc viņa teiktā, līdz šim attālinātais studiju process LU noritējis bez aizķeršanās. Tomēr, lai arī elektroniskajā vidē paveikt var daudz, pilnā mērā tā nevar aizstāt klātienes kontaktu, kāds nepieciešams starp pasniedzējiem un studentiem, sacīja Muižnieks. 

LU ir sākusies eksāmenu sesija un tur, kur nepieciešams, tiek organizēti arī klātienes pārbaudījumi, ievērojot noteiktos piesardzības pasākumus. 

Klātienē varēšot notikt arī studentu prakses. Taču būs atsevišķi izņēmumi, piemēram, bioloģijas un ģeogrāfijas studentiem izpaliks ierastā kopīgā dzīvošana Kolkā vai Lodes muižā. Izpaliks arī tradicionālā lielā klātienes izlaidumu sesija jūnijā un jūlija sākumā, norādīja augstskolas vadītājs.

Pieteikšanās studijām šogad pilnībā noritēs attālināti. "Viss varēs notikt elektroniski. Šoreiz mēs to centīsimies pilnā apjomā īstenot, nevis tikai daļēji, kā tas ir bijis agrāk," atzīmēja Muižnieks. Viņaprāt, jauno pašmāju studentu skaits šogad nebūs īpaši krities.

Pieteikuma anketas iesniegt attālināti daudzās augstākajās mācību iestādēs iespējams jau vairākus gadus, taču personu apliecinošos un vidējās izglītības dokumentus iesniegt daudzviet var tikai uz vietas augstskolā. Šogad – ja topošais students ir ieguvis drošu elektronisko parakstu – visu uzņemšanas procesu varēs īstenot kaut vai mājās ar datoru sēžot dīvānā.

"RTU to jau darīja pagājušajā gadā, bija mums iespēja pilnīgi visu procesu izdarīt elektroniski, tas bija tāds kā pilotprojekts un tur bija viss veiksmīgi, un šinī gadā tā jau būs pilnīgi regulāra situācija, ka pilnīgi visu no pieteikuma iesniegšanas, apstiprināšanas līdz pat studiju līguma parakstīšanai būs iespējams izdarīt pilnībā elektroniski, bet protams tas neizslēdz, ka varēs atnākt arī klātienē uz uzņemšanu tajos datumos, kad būs atvērti pieņemšanas punkti," saka RTU profesors Uldis Sukovskis.

Ievērojot valstī noteiktos piesardzības un distancēšanas ierobežojumus, dokumentus augstskolās varēs iesniegt arī klātienē. Mācību iestādes aicina reflektantus sekot līdzi informācijai savās interneta mājas lapās vai zvanot uz mācību iestādi.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti