Augstskolas gatavojas uzņemt jaunos studentus; iestāties aicina arī cilvēkus no Ukrainas

Augstskolās gatavojas uzņemt jaunos studentus, pieteikšanās studiju programmām sāksies jau nākamajā nedēļā. Kā ierasts, šogad paplašināts studiju programmu klāsts. Studēt aicina arī jauniešus no Ukrainas, kuriem pielāgoti uzņemšanas noteikumi augstskolās. 

Jau nākamajā nedēļā Latvijas augstskolās uzsāks jauno studentu uzņemšanu – dokumentus varēs iesniegt gan studijām bakalaura, gan maģistra programmās. Kā ik gadu – bakalaura studijām no 5. jūlija varēs pieteikties vienotajā platformā “Latvija.lv”. Savukārt maģistra līmeņa studijām dokumentus nepieciešams iesniegt klātienē. 

Arī šogad jaunajiem studentiem būs iespēja izvēlēties jaunas studiju programmas.

Piemēram, Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) gaida apstiprinājumu divām jaunām studiju programmām – “Ģeoinformātikai” un “Tālizpētei”, stāstīja rektore Irina Pilvere. 

Augstskolas gatavojas uzņemt jaunos studentus; ar pielāgotiem noteikumiem iestāties aicina arī cilvēkus no Ukrainas
00:00 / 03:15
Lejuplādēt

“Šīs programmas ir izteikti starpdisciplināras, jo tās apvieno zināšanas gan par mūsdienu tehnoloģijām, gan par dronu izmantošanu, gan to, kā ar droniem iegūt datus un kā tos apstrādāt. Kā arī ģeoinformātika, ģeodēzija un pētniecība, kas ir ļoti svarīgas mūsu tautsaimniecības nozarei,” pastāstīja Pilvere.

Augstskolās gatavojas nākamajā mācību gadā studijas novadīt klātienē, taču vairums saglabās arī attālināto studiju elementus. Studēt šogad aicina arī jauniešus no Ukrainas. Vairumā augstāko izglītības iestāžu jau pagājušajā mācību gadā uzņēma jauniešus no Ukrainas, taču viņu statuss studiju laikā bija tāds pats kā apmaiņas programmu studentiem.

Bet šobrīd uzņemšanas noteikumi pielāgoti tā, lai pilnvērtīgi varētu studēt arī cilvēki no Ukrainas. 

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) uzņemšanas komisijas vadītāja Inese Bušovska norādīja: “Viņi nedaudz savādāki. [Izglītības un zinātnes] Ministrija ļāva uzņemšanas noteikumus veidot pēc tās kārtības, kā tas notiek ārzemju studentiem. Jo viņi neprot valsts valodu un viņiem obligāta prasība ir prast angļu valodu vismaz B2 līmenī, tas ir optimālā līmenī. Var veikt arī dažādus iestājpārbaudījumus, bet vispārējais uzņemšanas process ir atbilstošs augstskolu likumam un attiecas arī uz pārējiem studentiem.”

Tiesa, arī par budžeta vietām cilvēkiem no Ukrainas jācīnās tāpat kā pārējiem studentiem.

Latvijas Universitātē (LU) skaidroja, ka paši no sava budžeta gatavi segt studiju maksu daļai Ukrainas studentu.×

Lai arī šī gada uzņemšana vēl tikai priekšā, augstskolās satraukumu jau rada nākamā vasara, kad studijas uzsākt vēlēsies arī skolēni, kuri kārto eksāmenus pēc jaunā satura. 

LU Studiju servisa departamenta direktors Jānis Saulītis skaidroja: “Sliktā ziņa, par ko mēs satraucamies, ka tā īsti par to netiek runāts ar mums šobrīd. Es ceru, ka mūs nenostādīs fakta priekšā, ka ir jālāpa kaut kādi caurumi. Tas, kas man visvairāk nepatiktu, ka mēģinātu atkal izmantot augstskolas, uzlikt par pienākumu darīt kaut ko tā, lai caur to motivētu potenciālos skolēnus kaut ko īpašu izvēlēties.”

Daudz laika sarunām par uzņemšanu gadu vēlāk nav, jo jaunie uzņemšanas noteikumi jāpieņem jau rudenī.

Augstskolās atgādināja, ka, izmantojot e-parakstu un piesakoties caur platformu “Latvija.lv”, visu pieteikšanās procesu ir iespējams izpildīt attālināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt