Dienas ziņas

Krievijas karš Ukrainā – nākamajā fāzē

Dienas ziņas

Ēnu dienā liela interese par aviācijas jomu

Augstskolas uzņemšanas prasības skolēniem nemazinās

Augstskolas Covid-19 attālināto mācību ietekmes dēļ uzņemšanas prasības nemazinās

Pēc centralizētā eksāmena svešvalodās skolēni secinājuši, ka tas aizritējis labi, bet pēc diviem gadiem, kas pavadīti Covid-19 pandēmijas zīmē, bažas ir par matemātikas eksāmenu. Tikmēr augstskolas savas prasības uzņemšanas nosacījumos pandēmijas ietekmes dēļ negrasās nedz pazemināt, nedz mainīt.

Iztrūkstošie mācību materiāli, skolēnu uzmanības noturēšana un citi izaicinājumi skolotājiem pēdējos divus gadus, mācot attālināti, bija ikdiena. Tagad viņi cer, ka tas neatspoguļosies notikušajos centralizētajos eksāmenos svešvalodās, gan arī gaidāmajos pārējos valsts pārbaudījumos.

Babītes vidusskolas angļu valodas skolotāja Diāna Ozčifte sacīja: "Jā, protams, saistībā ar kovidu tas process bija sarežģīts no sākuma, bet, pateicoties skolas spējai organizēt attālināto mācību procesu augstā mācību līmenī un pedagogu pielāgošanās spējām, tomēr tā gatavošanās mums noritēja diezgan raiti."

Bet Babītes vidusskolas matemātikas skolotāja Iveta Mežgaile teica: "Motivēts bērns, es runāju par 12. klasi, var mācīties; pagājušo gadu bija ļoti normāli rezultāti, bet, protams, arī gudrs un motivēts bērns teiks, ka ir grūti izmācīties un mācīties, tā sajūta, ka viņi zina mazāk."

Skolēni ir mazāk bažīgi un uzskata, ka spējuši pielāgoties apstākļiem. Lai arī lielākas raizes ir par matemātikas eksāmenu, lieliem sarežģījumiem nevajadzētu būt, atzina kāds skolēns.

Babītes vidusskolas 12.b klases skolnieks Emīls Erciņš pauda: "Jā, nu, tagad tās sajūtas ir labas, mēs uzticamies mūsu matemātikas skolotājai, jo viņa mums kā nekā ir laba matemātikas skolotāja, es domāju, ka viss būs kārtībā, bet pēc tam jau redzēs uz atestāta, cik viss būs kārtībā."

Tikmēr augstskolas norādīja, ka iestāšanās prasības šogad studentiem nemainīs un netiks arī doti nekādi atvieglojumi.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes studiju prorektors Aigars Laizāns: "Mums ir noteikti kritēriji, kas nemainīsies, mēs nemazināsim savas prasības. Līdz ar to tās prasības pēc obligāta eksāmena matemātikā, fizikā, ķīmijā vai bioloģijā atbilstošā programmā saglabāsies līdz noteiktam procentu līmenim, mēs viņu necelsim pagaidām augstāk, kaut gan patiesībā jādomā par augstākiem kritērijiem šobrīd."

Savukārt Latvijas Universitātes Studiju servisa departamenta direktors Jānis Saulītis pauda: "Universitāte neplāno mainīt neko savos nosacījumos, jo, pirmkārt, mūs ierobežo likums, ja mēs runājam par uzņemšanu pamatstudijās. Mums ir jāizmanto šie centralizētie eksāmeni, un mēs varam kaut ko izmantot papildus, ja mēs vēlamies."

Tā kā esošās zināšanas izglītības sistēmā jau tiek vērtētas kā nepietiekamas, tad no nākamā gada valstī plānots paaugstināt centralizēto eksāmenu kārtošanas slieksni no esošajiem 5 uz 10%, pakāpeniski triju gadu laikā šo barjeru ceļot līdz 20%.

Valsts izglītības satura centra vadītāja par to teica: "Šobrīd kopumā nozare to vērtē atzinīgi, jo faktiski mēs virzāmies uz šiem 20%, kas ir jāizpilda, lai tev eksāmens būtu nokārtots."

Turklāt jau nākamgad skolēni kārtos augstāka līmeņa eksāmenus, kam gatavoties sāks jau šogad.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt