Augstos ārvalstu viesus simtgadē aicinās apmeklēt Gaismas pili un dāvināt grāmatas

Latvijas simtgades gadu ceturtdien, 18.janvārī, atklās ar simbolisku grāmatu dāvinājumu Latvijas Nacionālajai bibliotēkai. Turpinot papildināt jau 2014.gadā tapušo Tautas grāmatu plauktu, grāmatas ar īpašiem ierakstiem tam dāvinās valsts augstākās amatpersonas, bijušie valsts prezidenti un ārvalstu diplomāti.

Bet Latvijas Institūts ideju par grāmatu dāvināšanu kā vienojošu simtgades motīvu attīstījis arī attiecībā uz šogad gaidāmajām augstu citvalstu amatpersonu vizītēm. Trīs no tām notiks jau šajās dienās – sestdien Latviju apmeklē Japānas premjers, bet otrdien – Dānijas premjers un Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs, atklāj Valsts protokola vadītāja Elita Kuzma.

„Mēs esam domājuši par kādu simbolu, kas varētu būt nozīmīgs mūsu iedzīvotājiem, bet arī tāds, kas uzrunā mūsu viesus," stāsta Kuzma. "Mums ir priekšlikums, ka mūsu viesi apmeklē Nacionālo bibliotēku savu vizīšu ietvaros un atstāj mums kādu dāvinājumu, kura vēstījums sniedzas pāri konkrētās vizītes dažām dienām. Esam lūguši mūsu viesus padomāt, vai viņi nevēlētos uzdāvināt kādu personiski vai valstiski nozīmīgu grāmatu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam," norāda Kuzma.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti