Augstākā tiesa noraida Dimanta sūdzību par atlaišanu no NEPLP

Augstākā tiesa noraidīja kādreizējā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Aināra Dimanta sūdzību par viņa atbrīvošanu no amata.

Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments atstāja negrozītu Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru noraidīts pieteikums atcelt Saeimas 2015.gada 8.jūlija lēmumu par Dimanta atbrīvošanu NEPLP locekļa amata, liecina AT informācija.  

Augstākā tiesa spriedumā atzinusi, ka Administratīvās apgabaltiesas konstatētie un novērtētie apstākļi liecina, ka Dimants atbrīvots no amata, pamatojoties uz to, ka padomes darbā tika pieļauti pārkāpumi, nevis uz subjektīviem, politiskiem apsvērumiem.

Augstākā tiesa atzina par pamatotu apgabaltiesas secinājumu, ka tieši padomes priekšsēdētājam ir jārūpējas par padomei piešķirto valsts finanšu līdzekļu likumīgu izmantošanu un ka, rīkojoties prettiesiski, padomes priekšsēdētājs grauj savu reputāciju, kas ir viens no Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā minētajiem priekšnoteikumiem, lai persona varētu kļūt par padomes locekli.

Savukārt minētais apstāklis atbilstoši likumam ir pamats padomes locekļa atbrīvošanai no amata.

Jau ziņots, ka Administratīvā rajona tiesa  nolēma atcelt Saeimas lēmumu par Dimanta atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata, turklāt šis spriedums bija jāizpilda nekavējoties. Savukārt Saeimas Prezidijs nolēmis apelācijas kārtībā šo lēmumu pārsūdzēt , un Administratīvā apgabaltiesa pagājušā gada novembra beigās noraidīja Dimanta pieteikumu par Saeimas lēmumu atcelt viņu no NEPLP locekļa amata.  

Dimants amatu pēc Saeimas balsojuma zaudēja vasarā un uzreiz to apstrīdēja, jo uzskatīja, ka parlaments rīkojies prettiesiski. Sākotnēji gan tika ierosināta četru padomes locekļu atlaišana, jo viņi esot zaudējuši amatam nepieciešamo labo reputāciju, tomēr galu galā Dimanta kolēģi vietas padomē saglabāja.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti