Augstākā tiesa: Lembergam piemēroto apcietinājumu pašlaik nevar pārsūdzēt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments, atbildot uz Ventspils domes aicinājumu atcelt no Ventspils mēra pienākumiem atstādinātajam Aivaram Lembergam piemēroto apcietinājumu, kā arī uz līdzīgu Lemberga pārstāvju prasību, norādīja, ka pašlaik ir apcietinājums noteikts ar saīsinātu tiesas spriedumu un to nevar pārsūdzēt.

AT informēja, ka Krimināllietu departaments uz aizstāvja iesniegumu, vienlaikus informējot Ventspils pilsētas domi, atbildes adresātiem ir sniedzis 26. februārī.

Krimināllietu departaments informēja, ka Lembergam apcietinājums ir piemērots ar saīsināto tiesas spriedumu, un to nevar pārsūdzēt saskaņā ar normu, kas ļauj pārsūdzēt ar brīvības atņemšanu saistītu līdzekli, kas piemērots pēc iztiesāšanas uzsākšanas un nākamā tiesas sēde nav paredzēta tuvāko 14 dienu laikā.

Departaments norāda – šajā lietā ir pasludināts saīsināts tiesas spriedums.

Atbildot adresātiem uz jautājumu par to, vai jāsaglabā, jāgroza vai jāpiemēro drošības līdzeklis apsūdzētajam, Krimināllietu departaments paskaidroja, ka tas ir viens no tiesas apspriedē izlemjamiem jautājumiem saskaņā ar Kriminālprocesu.

Jautājums par drošības līdzekli ir notiesājošā sprieduma, tostarp arī notiesājošā saīsinātā sprieduma rezolutīvās daļas neatņemamais elements.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam spēkā nestājies pilns pirmās instances tiesas spriedums var tikt pārsūdzēts apelācijas kārtībā apelācijas instances tiesā.

KONTEKSTS:

Pirmajā tiesu instancē notiesātā Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga aizstāvis zvērināts advokāts Māris Grudulis, pamatojoties uz Lemberga slikto veselības stāvokli, Rīgas apgabaltiesai ir iesniedzis lūgumu pārskatīt viņam noteikto drošības līdzekli - apcietinājumu.

Tikmēr Lemberga pārstāvētas partijas biedri no „Latvijai un Ventspilij” Ventspils pilsētas domes ārkārtas sēdē apstiprināja sagatavoto lēmuma projektu, kurā aicina augstākā līmeņa tiesai atcelt Lembergam noteikto drošības līdzekli – apcietinājumu. Lemberga partijas biedri uzskata, ka nepamatoti tiesa viņam noteikusi apcietinājumu.

Pēc 12 gadus ilgušas tiesāšanās pirmās instances tiesa pirmdien, 22. februārī, pasludināja saīsināto spriedumu tā sauktajā Aivara Lemberga tiesas prāvā. Rīgas apgabaltiesa Lembergam piesprieda piecus gadus cietumā , 20 000 eiro naudas sodu un mantas konfiskāciju. Tostarp tiesa nolēma konfiscēt arī Lembergam piederošo nekustamo īpašumu Puzē.

Lembergs tika atzīts par vainīgu kukuļņemšanā, naudas atmazgāšanā, neatļautā dalībā mantiskā darījumā, dokumentu viltošanā, kā arī savu īpašumu slēpšanā. Savukārt Lembergs atzīts par nevainīgu apsūdzībās par lēmumu pieņemšanu, atrodoties interešu konfliktā, un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Aivara Lemberga dēlam Anrijam Lembergam tiesa piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz 2 gadiem un vienu mēnesi, bet tiesas zālē neapcietināja. Uzņēmējam Ansim Sormulim tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu, bet tiesas zālē neapcietināja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti