Dienas ziņas

Labiekārto Aleksandrovas internātpamatskolas telpas

Dienas ziņas

Līgatnē izstāde «Nederīgs par derīgu»

Augšlīgatnē par apkuri maksā vairāk, bet ne visiem ir siltāk

Augšlīgatnē iedzīvotāji nemierā ar siltuma sadārdzināšanos pēc jauno katlu uzstādīšanas

Iepriekšējā apkures sezonā Augšlīgatnē apkures katlu avāriju dēļ trīs reizes nācās siltuma ražošanu pārtraukt. Ziemas beigās vecos katlus nomainīja ar jauniem. Šajā ziemā tie darbojas jau pastāvīgā režīmā, taču iedzīvotāji sūdzas, ka maksā vairāk, bet saņemtais siltums nav pietiekams.

Summu, ko iedzīvotāji maksā par apkuri, veido maksājums par piegādāto siltumu un arī par katlumājā veiktajām investīcijām – jaunajiem katliem, kas apkurināmi ne vairs ar malku un skaidām, bet izmantojot dabasgāzi. Sistēma ir pilnība automatizēta. Tas ļāvis atteikties no vairākiem darbiniekiem, un izmaksas esot mazinājušās; bet ar summu, kas tomēr jāmaksā, iedzīvotāji nav apmierināti un teic, ka maksā vairāk nekā iepriekš.

"Tagad ir gāze, nu tā kā bišķiņ padārgi sanāk. Un tad pa dienu mums no plkst. 12 līdz 15 atslēdz, un tad, kad atbrauc no darba, ir tā, ka karstā ūdens nav. Ja tā godīgi, es neesmu apmierināts ar to," atzina daudzīvokļu nama iedzīvotājs Dmitrijs Bramanis.

"Ja es maksāju 89, tad man par janvāri sanāca 107 eiro. Es domāju, ka tas ir krietni daudz," neapmierināta bija arī daudzīvokļu nama iedzīvotāja Beāte Kobilinska.

Iepriekš summa, ko cilvēki maksāja, rēķināta pēc dzīvokļa platības, pēc kvadrātmetriem, nevis pēc pievadītā siltuma daudzuma megavatstundās. Tagad katrā mājā ir uzstādīti siltuma skaitītāji un rēķinu par siltumu veido no patērētā situma daudzuma. Uzstādītā sistēma ļauj ēkas iedzīvotājiem pašiem arī noteikt to, cik daudz tie tērēs un kādu siltumu tie vēlas saņemt, par to jāvienojas visiem mājas iedzīvotājiem kopā.

"Mums ir cilvēks, kas atbild par to, bet sava mājā mēs vēl nespējam vienoties par to," atzina Kobilinska.

Jaunais tarifs, kas rēķināts pēc siltuma patēriņa, acīmredzami šai iedzīvotājai ir neizdevīgāks, bet tāds tas nav visiem. Turpat netālu nesen renovēta un siltināta māja, kur cilvēki par siltumu tagad maksājot mazāk.

"Mēs vienojāmies, ka, ja kādam ir par vēsu vai par karstu, tad mēs regulējam temperatūru," teica daudzīvokļu nama iedzīvotāja Aija Freimane.

''Līgatnes komunālservisā'' uzsver, ka summu, ko maksāt par siltumu, iedzīvotāji nosaka paši. "Šobrīd šī sistēma darbojas ļoti stabili, tā nav atkarīga no cilvēciskā faktora un no nekvalitatīvas malkas vai slapjas skaidas. Un mēs varam nodrošināt siltumu, kādu vien ir nepieciešams," saka SIA "Līgatnes komunālserviss" valdes priekšsēdētājs Mārcis Kalniņš.

Situācija Augšlīgatnes ciemā visos 12 daudzdzīvokļu namos arī nav vienāda un, ja iepriekš visi par siltumu maksāja 1,64 eiro par kvadrātmetru, tad tagad iedzīvotāji maksā par to, cik daudz siltuma nepieciešams, lai mājā būtu silti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt