Augšdaugavas novadā un Daugavpilī no 29. līdz 31. jūlijam notiks Zemessardzes mācības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No 29. līdz 31. jūlijam Daugavpilī un Augšdaugavas novadā norisināsies Zemessardzes 34. kājnieku bataljona militārās mācības, kuru laikā tiks pārbaudīta karavīru, rezerves karavīru un zemessargu spēja veikt uzdevumus hibrīdkara un konvencionālā apdraudējuma gadījumā, informēja Nacionālie bruņotie spēki.

Zemessardzes 34. kājnieku bataljona mācības norisināsies iepriekš saskaņotās vietās Līksnas un Maļinovas pagastā, kā arī Daugavpilī.

Militāro mācību laikā Daugavpilī un Augšdaugavas novadā pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi ar strēlnieku ieročiem. Uzdevumu izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Izmantotās teritorijas pēc militārajām mācībām tiks sakoptas.

Iedzīvotāji aicināti nesatraukties un ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru.

Zemessardzes 3. Latgales brigādē karavīru un zemessargu militārās apmācības process tiek organizēts nepārtraukti visa gada garumā, veicot dažādus taktiskos uzdevumus. Regulāro mācību laikā zemessargi uzlabo savu gatavību Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai un savu spēju pilnveidošanai. 

Kopš šī gada 24. februāra ap 270 Latvijas pilsoņu ir kļuvuši par zemessargu kandidātiem Zemessardzes 3. Latgales brigādes bataljonos. 

Zemessardzes 34. Daugavpils bataljons dibināts 1991. gadā. 2004. gada 1. septembrī, apvienojot Ādažu Mobilo strēlnieku mācību centra Artilērijas divizionu un Zemessardzes 34. kājnieku bataljonu, tika izveidots Zemessardzes 34. Artilērijas bataljons, kas ir  Artilērijas diviziona pēctecis un artilēristu tradīciju turpinātājs. 2018. gadā bataljons atguva kādreizējo nosaukumu Zemessardzes 34. kājnieku bataljons. Bataljona komandieris ir majors Anatolijs Derjugins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti