Dienas ziņas

Ierobežo aptiekas pieejamību Neretā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Konstatē pārkāpumus būvobjektā Augšdaugavas novadā

Augšdaugavas novadā mazdārziņu kooperatīvam jāmaksā līdz 2800 eiro sods par postījumiem upei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Augšdaugavas novada Tabores pagasta Gļinovkas upes krastu erozijā un gultnes aizsērējumā vainojami mazdārziņu kooperatīva iedzīvotāji, kuri pārkāpa ceļa izbūves darba nosacījumus. Iedzīvotājiem būs jāmaksā sods līdz 2800 eiro.

Būvdarbi dārzkopības kooperatīvā Augšdaugavas novadā sākti pirms diviem gadiem ar mērķi izbūvēt ceļu un pārbrauktuvi pāri Gļinovkas upei. Taču jau aptuveni pusgadu iestājies klusums, jo Valsts vides dienests (VVD) konstatējis Gļinovkas upes krastu eroziju un gultnes aizsērējumu, kas ietekmē upes dabisko caurplūdumu.

"Būvdarbos kā būvmateriāli tika izmantoti nereģenerēti būvniecības atkritumi. Līdz ar to VVD, izvērtējot savas kompetences ietvaros, ir piemērojis arī administratīvo sodu.

Šie būvniecības darbi ir ierindojušies tādas sliktās prakses piemēru sarakstā šobrīd,"

stāstīja VVD Daugavpils reģionālās pārvaldes pārstāve Guna Novika.

Viens no būtiskākajiem pārkāpumiem ir tāds, ka būvdarbu veikšanai nav saņemti VVD tehniskie noteikumi Gļinovkas upes krastu un gultnes tīrīšanas, padziļināšanas un nostiprināšanas darbiem. Tajā pašā laikā Augšdaugavas novada būvvaldes pārstāvji atzīst, ka būvprojektu izstrādājis sertificēts speciālists un darbiem piesaistīti sertificēti būvnieki. Būvniecības projekts pašvaldībā izvērtēts atbilstoši normatīvajiem aktiem, taču novirzes no tā konstatētas vēlāk – jau būvdarbu gaitā.

"Tas risinājums, kas ir caurtekas nostiprināšanas gali, drusku neatbilst projektam. Pieņēmums tāds, ka varbūt ne visai precīzi ievērota tehnoloģija vai arī nav izvērtēta, teiksim, apakšējā grunts, kā rezultātā varbūt nav pareizajā laikā veikti uzbēruma darbi. Līdz ar to tā grunts nav nostiprinājusies," stāstīja Augšdaugavas novada domes būvvaldes būvinspektors Arvils Pundurs.

"Iecere izmantot būvniecības atkritumus būvdarbos – tas noteikti ir atbalstāms un pat veicināms. Tomēr gribētos uzsvērt, ka, pirms būvniecības atkritumus plānots izmantot būvdarbos, tie ir atbilstoši jāpārstrādā,"

uzsvēra VVD pārstāve Novika.

Būvdarbu pasūtītājs – dārzkopības kooperatīvā sabiedrība “Maļutki” – vienlaikus ir arī šī projekta būvuzraugs, jo objekts nav liels. Tādēļ atbildība par konstatējamiem pārkāpumiem gulstas uz pašu iedzīvotāju pleciem. Par pārkāpumiem kooperatīvam nāksies maksāt arī sodu, kas varētu būt līdz 2800 eiro.

"Mēs viņiem, sniedzām informāciju, lai viņi iesniedz mums laboto korekcijas projektu daļu vai arī atbilstoši pilnīgi projektam. Pasūtītājs ir sniedzis informāciju, ka ar projektētāju šis risinājums ir saskaņots. Mēs tagad vienkārši vērtējam. Bet pašreiz mums arī diezgan svarīga ir šī nobrukuma novēršana," norādīja būvinspektors  Pundurs.

Dārzkopības kooperatīvam par pienākumu noteikts pēc iespējas ātrāk atbrīvot upes gultni no iekritušajiem betona blokiem, lai nepieļautu turpmāko upes gultnes aizsērējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti