Dienas ziņas

Ventspilniekus uztrauc sprādzienbīstamas kravas

Dienas ziņas

Tukuma muzejs saņem senu vijoli

Augļu dārzos raža labāka, nekā tika gaidīts

Augļu dārzos raža labāka, nekā tika gaidīts

Ar divu nedēļu kavēšanos ražas novākšanas laiks sācies arī Zemgales augļu dārzos. Uz izcilu ābolu, bumbieru un plūmju ražu šogad cerēt gan nevarot, tomēr rezultāti ir labāki, nekā prognozēts. Augļkopības institūta pētnieki skaidro, ka šīs vasaras sausums gan var atstāt ietekmi uz nākamā gada ražu.

Valsts augļkopības institūta dārzā plūmju sezona sākusies pagājušajā nedēļā. Īstais birums gan būšot tikai jaunnedēļ, bet jau šobrīd ir skaidrs, ka, neraugoties uz laika apstākļiem, kas šogad nav bijuši labvēlīgi augļu kokiem, ražas laiks sācies cerīgāks, nekā  šķita pavasarī. „Raža likās būs ļoti bēdīga, jo šķita, ka būs traucēta apaugļošanās. Taču šobrīd, vācot ražu, ir labi. Arī audzētājiem, ar kuriem ir runāts, plānojas tādas cerīgas ražas. Šis sausums varbūt vairāk atstās iespaidu uz ziemošanu, uz nākamā gada ražu, jo šajā vasarā ieriesās ziedpumpuri nākamā gada ražai,” saka Augļkopības institūta pētniece Ilze Grāvīte.

Laika apstākļi ietekmē ne vien ražas apjomu un augļu garšu, bet arī krāsu. Šogad plūmes būšot košākas un skaistākas. „Sārtais krāsojums plūmēm veidojas no tā, ka ir krasas temperatūras svārstības starp dienu un nakti - tad viņas tā krasi nokrāsojas,” augšanas procesu raksturo Grāvīte.

Nogatavojušies arī pirmie āboli un bumbieri. Īpaši bumbieru dārzā gan redzams, ka augļkokus pārņēmušas dažādas slimības, tostarp augļu puve. „Vairāk, izņemot to augļu puvi, bumbierēm arī nav nekas tāds, kas veido bojājumu. Cita lieta - cik izplatīta dārzos šogad būs bumbieru rūsa, jo līdzīgi kā jebkurš kaitēklis vai slimība, kas samazina lapu virsmu, tālāk samazinās arī ziemcietība,” piebilst Grāvīte.

Bumbierēm un ābelēm šis nebūšot izcilas ražas gads. Tomēr augļu - izņemot dzidros ābolus, kuru šogad esot ļoti maz, - pietikšot. Tas, vai nogatavoties paspēs arī vēlīnās šķirnes, gan atkarīgs no tā, cik ilgi pieturēsies siltums, jo augļi šogad nobriest apmēram par divām nedēļām vēlāk nekā citus gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti