Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Audžuģimenes tikās Jaungada pasākumā

Audžuģimenes tikās Jaungada pasākumā

Rīgas Latviešu biedrības namā šodien jau tradicionāli pulcējās audžuģimenes no visas Latvijas, lai kopā priecātos par jauno gadu. Šie svētki ir ne tikai prieks bērniem, bet arī iespēja vecākiem saņem atbalstu.

Ar līdzīgi domājošiem satikties pie viena liela galda. Pavadīt laiku sarunās, dalīties ar pieredzi un izbaudīt dažādas izklaides un dziesmās. Šādi šodien audžugimenes kopā ieskandināja Jauno gadu Rīgas Latviešu biedrības namā. Tie ir ne tikai svētki, bet arī atbalsts vecākiem un bērniem, jo katram ir savs dzīvesstāsts.

Ivita ir palikusi viena pati ar sešiem bērniem, no kuriem viens ir audžubērns un vēl viens aizbildniecībā. Uz pasākumu ģimene atbraukusi no Mālupes. "Man liekas, augt ģimenē bērniem ir ārkārtīgi svarīgi, gan mammas un vecmammas pasakas vakarā, gan sačubināšana gultiņā un būšana klāt uz visiem koncertiem, man šķiet ir ļoti labi, ka viņi ir laimīgi dzīvojot mājās pie manis. Ja es varu savā mājā paņemt vēl vienu, kopā ar manējiem visā tajā foršajā, laimīgajā bariņā, tad tas ir obligāti jādara," pauda Ivita.

Arī Ivitas meita Inese uzskata, ka visiem bērniem ir nepieciešama mīloša ģimene. "Es nejūtu nekādas lielas pārmaiņas, kad viņi ienāca mūsu ģimenē un es arī par to neiebilstu. Es uzskatu, ka tas ir ļoti labi darīt tādus labus darbus kā dot bērnam ģimeni," tā Inese.

Aizbildņiem un audžuģimenēm no daudzām Latvijas pilsētām šodien bija sarūpēts mielasts un koncerts, kā arī bērni devās kopīgas rotaļas un atrakcijās. "Lai būtu visas nepieciešamās konsultācijas jau sākotnēji, kas ir nepieciešams varētu saņemt audžuģimene vai aizbildņi, lai nenonāktu tādā situācijā, kad bērniņš ir paņemts un tā audžuģimene paliek viena ar savām problēmām un nonākot līdz situācijai, ka bērns tiek atgriezts bērnunamā," atzina veselības ministre Ramona Petraviča ("KLV LV").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti