Panorāma

Panorāma

Panorāma

Briselē protestē pret klimata pārmaiņām

Pirmajā adventē tiekas audžuģimenes

Audžuģimenes pirmajā adventē ar savu piemēru iedrošina viņiem sekot

Būt mājās un kopā, gan gaidot un sagaidot svētkus, gan arī ikdienā. Tā ir iespēja, ko daudziem bērnunamu bērniem devušas audžuģimenes. Šo pirmo adventa svētdienu vairāki desmiti audžu mammu un tētu ar saviem bērniem pavadīja visi kopā. Daloties pieredzē par priekpilnajiem un arī grūtajiem brīžiem, un, iespējams, iedvesmojot vēl kādu no ģimenes kļūt par audžuģimeni. 

Daudzi audžuvecākiem, kas svētdien satikās Ziemassvētku ieskandināšanas pasākumā, cits citu jau pazīst. Jo gan grūtības, gan prieka brīži, kopš ģimenē uzņemti bērnunamu bērni, bijuši līdzīgi. Rantu ģimenē audžubērni aug jau septiņus gadus. 

"Mums bērni pašiem bija izauguši lieli jau, visi bija apprecējušies un aizgājuši no mājas, mums palika tukša māja un kaut kā pietrūka. Un tad mēs izdomājām – paņemsim divus bērnus, bet tā pamazām mums atkal piedāvāja un piedāvāja vēl kādu, tagad mums jau ir seši," saka Rantu audžuģimenes mamma Laima. 

"Te viss ir tā kā mīļi, nekas nepietrūkst, un mēs esam kā viena liela stipra ģimene.. un var citiem palīdzēt, ja kaut kas notiek, un visvairāk mazajiem," piebalso bērni. 

Paraugoties apkārt, redzams – ne viena vien audžuģimene pie viena pieņemtā bērniņa nav apstājusies.

Arī Karabeško ģimene audžubērnus nolēmusi uzņemt, kad pašu bērni jau izaudzināti. "Vadājam uz mūzikas skolām, mākslas skolām, sporta skolās, vakar Mārtiņš Rīgā dabūja pirmo vietu, skrēja divus kilometrus krosu, tā kā man ir prieks, bērni spēlē klavieres, dzied, dejo," pastāsta Karabeško audžuģimenes mamma Raita. Viņa nešaubās, ka tuvojas īsti ģimeniski Ziemassvētki. 

Viens no šādas kopā pulcēšanās mērķiem ir iedvesmot tos, kas vēl domā, vai pieņemt ģimenē bērniņu no malas, vai nē. Sanākušie audžuvecāki gan savus pieredzes stāstus neizskaistina un atzīst – gājis ir visādi. Kā jau katrā ģimenē. 

"Ir visādi brīži, ir arī grūtāk, nav jau tā, ka būs tikai ļoti ļoti labi viss, bērni ir bērni. Bet mums patīk, mēs ar vīru strādājam kā komandā un mums izdodas," par ģimeni pārliecināta ir Laima. 

"Viegli nav, bet vērts gan tas ir. Dievam patīk labi darbi un mums ir jāatbalsta savi bērni. Mums ir cilvēki bagātie, kas varētu paņemt daudz bērnus un darīt laimīgus, bet viņi labāk audzinātu kaut kādus krokodilus. Es ļoti priecājos par saviem bērniem, es esmu laimīga," gandarījumu pauž Karabeško.

Lai arī par to, ka katram bērnam būtu jāaug ģimenē, arvien vairāk runā gan politiķi, gan sabiedrība kopumā, visiem bērnunamu bērniem audžuģimeņu vēl joprojām nepietiek.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti