Panorāma

Saeimas deputāti iztaujā Rīgas domniekus

Panorāma

Viens grozs un viens nodoklis visiem

Auditori atklāj patieso ainu «Rīgas satiksmē»

Auditoru atklājumi «Rīgas satiksmē» var likt piedzīt miljonus no amatpersonām

Starptautiskā auditoru kompānija “Ernst & Young” pabeigusi ziņojumu par situāciju galvaspilsētas uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Kapitālsabiedrības pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss uzskata – ziņojums varētu kalpot par pamatu vairāku miljonu eiro zaudējumu piedziņai no atbildīgajām amatpersonām.

ĪSUMĀ:

  • Matīss: Auditori atklāj – dotācijas nesedz “Rīgas satiksmes” reālās izmaksas.
  • Uzņēmumam radušies miljoniem lieli zaudējumi.
  • Auditoru ziņojums rada jautājumus par vairākiem iepirkumiem.
  • Matīss: Jāvērtē konkrētu personu atbildība.
  • Ziņojums iesniegts Rīgas mēram Ušakovam kā kapitāldaļu turētājam.
  • Matīss vērtēs, vai vērsties tiesībsargājošajās iestādēs.

Matīss skaidroja, ka auditoru ziņojums parāda – Rīgas domes dotācijas par pasažieru pārvadājumiem nav segušas šo pakalpojumu reālās izmaksas, attiecīgi uzņēmumam radušies zaudējumi, kas jākompensē ar aizņēmumiem un citādā veidā.

Tāpat ziņojums radījis virkni jautājumu par dažādiem “Rīgas satiksmes” iepirkumu un sadarbības līgumiem.

“Jāanalizē par katru amatpersonu, kura ir bijusi kurā brīdī konkrētā uzņēmuma valdē, kas ir piedalījusies lēmumu pieņemšanā, strādājuši iepirkumu komisijā. Tā ka tur ir ļoti plašs spektrs jautājumu, ko vajadzētu vēl turpināt vērtēt,” atzina Matīss.

“Ļoti daudz lēmumi ir bijuši, kas uzņēmumam nav labvēlīgi vai kas ir radījuši uzņēmumam zaudējumus. [..] Summa ir miljoni,” atklāja uzņēmuma pagaidu vadītājs.

Viņš arī atzina, ka viņu šis ziņojums “zināmā mērā pārsteidza”.

“Rīgas satiksmes” pagaidu valde ziņojumu otrdien, 19. februārī, iesniegusi uzņēmuma kapitāldaļu turētājam, Rīgas mēram Nilam Ušakovam (“Saskaņa”) .

Matīss arī sola vērtēt, vai saistībā ar auditoru atklājumiem nevērsties tiesībsargājošajās iestādēs.  

 KONTEKSTS:

Rīgas pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" pastiprinātā sabiedrības uzmanības lokā nonāca saistībā ar tā saukto "Rīgas satiksmes" korupcijas lietu. Saistībā ar šo lietu pērn decembra vidū atkāpās "Rīgas satiksmes" valde, bet tās bijušais ilggadējais vadītājs Leons Bemhens nedaudz vēlāk tika apcietināts.  Lietas ietvaros apcietinātas piecas personas un veikti vairāki desmiti kratīšanu, tajā skaitā  arī Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.  

No amata atkāpās arī Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks ("Gods kalpot Rīgai"), bet jaunais vicemērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") paziņoja par plānu veidot padomes Rīgas pašvaldības lielajās kapitālsabiedrībās, kas uzraudzītu uzņēmuma valžu darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt