Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Iedzīvotājiem pašiem jāsargā atkritumu konteineri

Auces iedzīvotājiem pašiem nākas sargāt atkritumu konteinerus

Kopš janvāra, kad Auces novadā ieviestas izmaiņas sadzīves atkritumu maksas aprēķināšanā, daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem ir izvēle - maksāt arī par negodprātīgu privātmāju īpašnieku izsviestajiem sadzīves atkritumiem vai arī pašiem sargāt atkritumu konteinerus. Atkritumu apsaimniekotājs gan sola vērīgāk sekot atkritumu izvešanas biežumam privātmājās, kā arī  doties uz tām mājsaimniecībām, kurās līgums nemaz nav noslēgts.

Līdz šim Auces novadā katrs daudzdzīvokļu mājās deklarētais iedzīvotājs, neatkarīgi no  konteinerā izmesto atkritumu daudzuma, maksāja par 0,1 kubikmetru sadzīves atkritumu. Šāda sistēma gan radīja būtiskus zaudējumus Auces komunālo pakalpojumu uzņēmumam. "Skatījāmies, ka izvestais daudzums  ir lielāks nekā piestādītais rēķins iedzīvotājiem, un secinājām, ka mēs izvedam lielāku atkritumu daudzumu, nekā iedzīvotāji samaksā. Līdz ar to nonācām pie secinājuma, ka ir jāmaina sistēma," sacījusi SIA''Auces komunālais uzņēmums'' valdes priekšsēdētāja Solvita Vilčinska. 

Nelielu starpību radot deklarēto un reāli dzīvojošo iedzīvotāju atšķirīgais skaits, bet vairumā gadījumu pie vainas esot  neapzinīgi privātmāju  saimnieki, kas, ekonomējot savus līdzekļus, atkritumus izmet daudzdzīvokļu māju konteineros vai saliek dalīto atkritumu punktos. "Tas noteikti notiek pa nakti, jo, kad es te eju garām, te ir drausmīgas kaudzes samestas. Es domāju, ka tie nu nav mājas iedzīvotāji," teica Vilčinska. 

Tagad daudzstāvu namu iemītniekiem atkritumu izvešanas maksa ir atkarīga no piesaistītajos konteineros izmesto atkritumu daudzuma, un jau pirmie rēķini ir parādījuši, ka vairumam māju jāmaksā  vairāk. Līdztekus uzsākta arī cīņa ar privātmāju saimniekiem, kuri līgumus gan noslēguši, bet atkritumus neizved. "Mums ir punkts par to, ka, ja trīs mēnešu laikā netiek izvesti atkritumi, mums ir tiesības piestādīt rēķinu par 0,1 kubikmetru par deklarēto iedzīvotāju," sacīja Vilčinska. 

Nelegālos atkritumu izmetējus brīdina arī bargs uzraksts, ka var nākties samaksāt par visiem no novietnes izvestajiem atkritumiem, ja iedzīvotāji būs pieķēruši. Pretēji pašvaldībai iedzīvotāji gan uzskata, ka ar konteineru sargāšanu būtu jānodarbojas pašvaldības policijai. Piesaistīt pašvaldības policiju  gan varēšot tad, kad būs veikti grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos, un tas noteikti tikšot darīts. Tomēr visu atbildību nevarot pārlikt uz pašvaldības pleciem.

"Tas ir daudzdzīvokļu māju īpašums, tātad pašām mājām, kuras ir šo atkritumu radītājas un laukumu izmantotājas, pašiem ir jādomā, kā nosargāt savus atkritumu laukumus," pauda Auces novada domes priekšēdētāja Vija Keršus. Šķiroto atkritumu konteinerus tam paredzētajiem atkritumiem joprojām var izmantot  jebkurš. Savukārt pašvaldības policija apsekošot tos īpašumus, kuriem līgums par atkritumu izvešanu nav noslēgts vispār.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti