Dienas ziņas

Dvietes katoļu baznīcai – 150

Dienas ziņas

Valmierieši jau gatavi vēlēšanām

Iedzīvotāji aizbrauc, apkures parādi pieaug

Auces iedzīvotāji aizbrauc, bet apkures parādi aug

Ik dienu Latvijas mazpilsētas un laukus pametot ap 30 cilvēku. Visskaudrāk to izjūt komunālo pakalpojumu sniedzēji. Auces novadā gada laikā apkures parādi pieauguši par vairāk nekā 30%, sasniedzot 97 000 eiro.

Rudenīgais dzestrums šonedēļ liek meklēt siltāku jaku, tomēr aucenieki, kam ziemas sezonā par komunālajiem pakalpojumiem par divistabu dzīvokli nākas šķirties no apmēram 120 eiro, par apkures sezonu vēl nedomā. „Tāpēc, ka mazas algas, naudas maz. Mums pensionāriem ar' - samaksā visu un tad dzīvo,  ja kas vēl paliek,” saka Auces iedzīvotāja Janīna.

Uzņēmuma „Auces komunālie pakalpojumi” apsaimniekotajās mājās apkures parāds  sasniedzis 26 000 eiro, kas ir par 5000 vairāk nekā pirms gada. Tā kādai  46 dzīvokļu mājai Auces pilsētā komunālo pakalpojumu, tostarp apkures parāds, ir 16 dzīvokļu īpašniekiem.

SIA „Auces komunālie pakalpojumi” vadītāja vietas izpildītāja Solvita Vilčinska parādniekus dala divās kategorijās:  „Viena kategorija ir tā, kas nespēj samaksāt un risina savus jautājumus, izbraucot no valsts, pametot dzīvokļus ar visiem parādiem un maksājumiem. Otra kategorija, kas varētu maksā, bet nezināmu apsvērumu dēļ to nedara.”

Arī Auces novada Bēnes pagastā, kur centralizētā apkure ir deviņām mājām, parāds gada laikā pieaudzis par 5000 eiro, un iemesli ir tie paši.

Šī situācija ir nopietna, kas jārisina valsts līmenī. Ne „Bēnes nami”, ne „Auces komunālie pakalpojumi” te neko neatrisinās, jo tā tendence ir... brauc projām un brauks projām,” saka SIA „Bēnes nami” valdes loceklis Agris Reņķis.

Dzīvokli pārdot vai izīrēt ir praktiski neiespējami. Populārākajā sludinājumu portālā Auces novadā tiek pārdoti deviņi labiekārtoti dzīvokļi, kuru cena svārstās sākot no 3500 līdz 9000 eiro, vien pircēju nav. „Grūti kaut ko ieteikt. Es nezinu... es pat risinājumu neredzu šiem, kuri brauc projām, jo nav reāli dzīvokli izīrēt. Nav jau kam,” norāda Reņķis.

Kopējais parādu apjoms visā Auces novadā par komunālajiem pakalpojumiem jau sasniedzis 97 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt