Auces centrā sakārtos bijušo «Zemgales piena» teritoriju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) sākusi šogad pārvaldībā pārņemto, bijušo 2017. gadā likvidētās AS "Zemgales piens" īpašumu – bijušās pienotavas, katlu mājas un saimniecības ēkas – sakārtošanu Vītiņu ielā 15A un 15B, Auces centrā, atbrīvojot teritoriju no 62 tonnām naftas produktu atkritumu, kā arī plānojot īpašumā esošo degradēto būvju demontāžu, kas radīs iespēju īpašumu jaunai attīstībai, informēja VNĪ.

Bīstamo naftas produktu atkritumu likvidēšanas darbu veikšanai bijušā "Zemgales piens" īpašumos rasts finansējums ap 24 000 eiro apmērā, novirzot līdzekļus no VNĪ 2020. gada atsavināšanas ieņēmumiem. Teritoriju sakārto SIA "Eco osta", bīstamie atkritumi tiks izvesti un utilizēti.

Kopumā šīs degradētās vides teritorijas sakārtošanai, t.sk. būvju demontāžai, šobrīd VNĪ ir provizoriski plānojis novirzīt finansējumu ap 80 000 eiro.

 "Ķīmisko vielu klātbūtne īpašumos ir samērā reta parādība. Šajos gadījumos īpašumu sakārtošanai un bīstamo vielu utilizācijai nepieciešami lieli ieguldījumi –  katrs šāds gadījums tiek vērtēts atsevišķi. Kopumā bīstamo atkritumu savākšanai visā Latvijas teritorijā kapitālsabiedrība gadā iegulda aptuveni 21 000 eiro. Pārņemot īpašumus, novērtējam katra īpašuma stāvokli, iespējas to izmantot valsts pārvaldes vajadzībām un izskatām mums nodoto īpašumu ilgtspējīgas attīstības scenārijus,” norādīja VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Auces novada pašvaldība vēstulē 2017. gada augustā vērsās pie VNĪ pēc palīdzības, lai rastu risinājumu vides apdraudējuma novēršanai nekustamajā īpašumā, minot, ka "tas atrodas blakus Auces vidusskolas ēkai, kamdēļ, ar 1. septembri uzsākot mācību sezonu, šajā nekustamajā īpašumā atrodošies naftas produktu atkritumi potenciāli var apdraudēt Auces vidusskolas skolēnu veselību un dzīvību”.

Īpašums savulaik ir bijis AS "Zemgales piens" īpašums, kas pēc Uzņēmumu reģistra datiem likvidēts 2017. gada 6. janvārī. Pēc uzņēmuma likvidācijas īpašums kļuva par bezīpašnieka mantu, kas piekrīt valstij, bet šis juridiskais fakts ir jākonstatē tiesai, lai nostiprinātu īpašuma tiesības uz valsts vārda. Tikai pēc tiesas sprieduma par konstatēto juridisko faktu šis valstij piekritīgais nekustamais īpašums tiek ņemts valsts uzskaitē un normatīvajos aktos noteiktā kārtībā var nonākt valsts īpašumā un VNĪ pārvaldīšanā.

VNĪ secinājusi, ka bieži bezmantinieka/bezīpašnieka atzītā nekustamā īpašumā atrodas bezvērtīga manta vai atkritumi,

tai skaitā tādi bīstamie atkritumi kā ķīmiskās vielas, naftas produktu atkritumi u.c., kuru iepriekšējie īpašnieki nav raduši iespējas un finanšu līdzekļus īpašumos esošo atkritumu apsaimniekošanai, izvēloties uzņēmuma likvidāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti