Dienas ziņas

Moldova pārņem Latvijas pozitīvo pieredzi

Dienas ziņas

Līgatnē 60. Eiropas Lauku jauniešu salidojums

Aucenieki negrib šķirties no ilggadējā mēra

Aucenieki negrib šķirties no ilggadējā mēra

Ilggadējais Auces novada mērs, kas līdz šim bijis arī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēža vietnieks, piekritis kandidēt uz šīs savienības priekšsēdētāja amatu. Tas gan sarūgtinājis auceniekus, kuri starp pašu ievēlētajiem deputātiem līdzvērtīgu kandidātu sava novada vadītāja krēslam neredz. Pašvaldību vēlēšanās 3. jūnijā par ilggadējo  priekšsēdētāju un viņa pārstāvēto politisko spēku savas balsis atdeva vairāk nekā 76% Auces novada vēlētāju.

Atšķirībā no Pierīgas, Aucē valda politiskā stabilitāte, un par domes priekšsēdētāju praktiski vienbalsīgi jau kopš 2001. gada vispirms pilsētas, bet pēc tam arī novada domē allaž tika ievēlēts Gints Kaminskis no Latvijas Zemnieku savienības.

"Tiešām, mēs esam vienoti. Lai arī dome veidojas no divu partiju sarakstiem, mēs strādājam kopā, un mums te nav ne tādas opozīcijas, ne pozīcijas," atzina Auces novada domes priekšsēdētāja vietniece Vija Keršus (Latvijas Zemnieku savienība).

Tuvojoties LPS kongresam, izskanējusi vēsts, ka Aucē varētu notikt priekšsēdētāja maiņa. Par Kaminska iespējamo aiziešanu no amata deputāti gan vēl neesot zinājuši, pat sadalot amatus jaunajā sasaukumā.

"Es pat neteiktu, ka prieka vai skumju  ziņa. Tā ir ikdiena, dzīve mainās, un esam mazliet tādās pārmaiņu jūtīs," piebilda Keršus.

Novada mērs apstiprina, ka piekritis savas kandidatūras virzīšanai uz LPS priekšsēdētāja amatu, bet no komentāriem atsakās, jo uzskata, ka nevajagot dalīt lāčādu, pirms nomedīts pats lācis.

Tikmēr iedzīvotāji, no kuriem 2032 devuši mandātu Kaminskim strādāt tālāk, jo ir apmiernāti ar līdz šim paveikto, tagad jūtas sarūgtināti.

"Nepriecētu, jo mēs esam pieraduši pie viņa un nevar zināt kas nāks vietā. Es esmu dzirdējis gan, kurš varētu būt, bet man nemaz tas sajūsmu neizraisa," atzina aucenieks Juris.

Līdzīgu viedokli pauž arī citi uzrunātie, turklāt par panākumu atslēgu Auces labklājībai un stabilitātei  lielā mērā tiek uzskatīta arī ilggadējā priekšsēdētāja juridiskā izglītība.

"Ja būtu vēl starp tiem deputātiem kāds, kas būtu ieguvis tādas zinības, kur vēl vismaz mazliet klāt juridiskā puse, tad jau būtu labāk, bet, cik zināms, tad tādu nav," teica aucenieks Dzintars.

LPS kongress, kurā zināmā mērā izšķirsies arī Auces novada nākotne, notiks 18. augustā Alūksnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti