Dienas ziņas

Privātie bērnudārzi Siguldā bez finansējuma nepaliks

Dienas ziņas

Irākas bēgļu ģimene tiesā uzvar PMLP

Vietvaras deputātiem – skolas diena

Aucē par tradīciju kļuvusi vietvaras deputātu «skolas diena»

Pirms četriem gadiem, cīnoties par algas palielinājumu, izglītības darbinieku arodbiedrība aicināja politiķus vismaz vienu dienu izjust, kāda ir skolotāju ikdiena. Aucē tā kļuva par tradīciju. Un, kaut arī no vietējiem deputātiem nav atkarīgs, vai skolotāji algu reformu beidzot sagaidīs, pedagogi ir gandarīti par viņu darbam veltīto uzmanību.  

Auces vidusskolas skolotāja Jekaterina Troicka ir pedagoģe ar 34 gadu darba stāžu, kas pedagoga arodu sauc par savas dzīves aicinājumu, ko nespēj mainīt ne profesijas prestiža kāpumi vai kritumi, ne finansiālais darba novērtējums.

“Tā ir tava iekšējā pasaule, kura saskan ar tavu dzīvi. Tā ir misija, un es jau kopš bērnības zināju, ka būšu skolotāja. Es domāju, ka valsts par mums padomās...” saka Troicka.

Trešdien skolotājas Troickas un vēl piecu kolēģu darbu vēroja arī vietējie politiķi un pašvaldības amatpersonas. Šāda tradīcija Aucē aizsākusies, kad pirms vairākiem gadiem izglītības darbinieku arodbiedrība, cīnoties par pedagogu atalgojuma palielināšanu, aicināja politiķus vismaz vienu dienu iejusties “skolotāja ādā”.

 Auces novada domes priekšsēdētāja vietniece Vija Keršus  (ZZS), stāsta, ka vērojusi dažādas stundas - gan ķīmijas, gan fizikas, gan šoreiz latviešu valodas, un “skolotājiem ļoti liela prasme piesaistīt, ieinteresēt skolēnus”.

Vietvaras pārstāvjiem ļauts novadīt stundu par kādu sev tuvu tēmu, kas aktuāla arī skolēniem. Un, lai gan no vietējiem politiķiem nav atkarīgs, vai budžetā beidzot atradīsies finansējums algu reformai un vai tā tiešām dos algas palielinājumu, skolotāji par šādu tradīciju ir gandarīti, jo dažkārt svarīgākais ir  klusi pateikts “paldies” un vēlme otru saprast.

Auces vidusskolas direktore Indra Špela atzīst, ka šāda tradīcija ir ļoti vērtīga, jo, neienākot skolā, bieži vien cilvēkam no malas ir ļoti grūti saprast, kāda tad ir skolas ikdiena.

Viņa domā, ka arī Saeimas deputātiem būtu vērtīgi ielūkoties skolas ikdienā, “pieļauju, ka arī Saeimas deputātiem ir dažāda izpratne un dažādas zināšanas par to, kas notiek skolā”.

Deputātu un pašvaldības amatpersonu ''skolas diena'' Aucē notika jau ceturto reizi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti