Dienas ziņas

Studētgribētāju aktivitāte Rīgā – pietiekami liela

Dienas ziņas

Turpinās dzēšana Beržovkas kūdras purvā

Aucē paplašina centralizēto kanalizācijas sistēmu

Aucē paplašina centralizēto kanalizācijas sistēmu

Aucē šovasar sākti vērienīgi ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas paplašināšanas darbi. Tas četrpadsmit ielu iedzīvotājiem ļaus izvēlēties vai pieslēgties centralizētajai kanalizācijas sistēmai, vai līdz 2021. gada nogalei veikt nozīmīgus videi draudzīgus uzlabojumus esošajā lokālajā sistēmā. Iedzīvotāji uzskata, ka izvēle  gan esot grūta, jo abos variantos  prasa būtiskus finansiālus ieguldījumus.

Auces novadā centralizētā kanalizācija  ir vien aptuveni pusei mājsaimniecību, uz kurām attiecas jaunie noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu. “Principā visā  Auces novadā centralizētajai kanalizācijas sistēmai ir pieslēgti tie, kuriem pieslēgumi bijuši izveidoti  jau agrāk. Šobrīd jaunus pieslēgumus veido tikai Auces pilsētā, kur pieslēgumi tiek izveidoti projekta ietvaros,” pauda SIA "Auces komunālie pakalpojumi'' valdes priekšsēdētāja Solvita Vilčinska.

Šovasar Aucē uzsākti apjomīgi būvdarbi, kuru laikā  jaunas pieslēgvietas  centralizētajai kanalizācijas sistēmai tiks izbūvētas četrapadsmit ielās. Paredzēts, ka jauno pakalpojumu saņems 481 iedzīvotājs.

 “Tas mums arī Auces pilsētā būs liels izaicinājums, jo arī Auces iedzīvotājiem, protams,  ir šīs dažādās finansiālās iespējas, jo, kā zināms, mēs nodrošinām šo pieslēguma vietu, bet, kas attiecās uz tālāko pieslēgumu līdz privātmājas ievadam, tas ir jānodrošina iedzīvotājiem pašiem par saviem līdzekļiem,” sacīja projekta vadītāja Aiga Kozlova.

 Ņemot vērā, ka dzīvot pa vecam varēs vien līdz 2021. gada nogalei, kad visām lokālajām sistēmām jākļūst videi draudzīgām, projektā iesaistīto  ielu iedzīvotājiem  vismaz ir dota izvēles iespēja. Uzrunātie gan teic, ka to izdarīt  ir ļoti grūti.

Līdz ar kanalizācijas sistēmu, ko 75% apjomā apmaksā Eiropas Savienība, vairumā ielu tiks ievilkta arī ūdensapgāde, ko finansē pašvaldība. Tomēr būvniecības izmaksu sadārdzinājums  vairāku ielu iedzīvotājiem ļaus pieslēgties  tikai kanalizācijai.

Katra situācija gan ir individuāla, un netrūkst arī iedzīvotāju, kuri jau sen gaidījuši iespēju pieslēgties centralizētajai sistēmai.

Pašlaik iedzīvotāji tiek  aicināti  pavērot, kur tiek nospraustas atzaru atzīmes, no kurām būs atkarīgas pieslēguma izmaksas, un nepieciešamības gadījumā pieslēguma vietu var mainīt. Vairāk nekā 4 miljonus eiro vērto projektu plānots pabeigt līdz 2020. gada nogalei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt