Aucē brīvlaikā uz bērnudārzu dodas arī skolēni

Uz vienu no pieciem Auces novada bērnudārziem vasarā dodas ne vien mazie bērni, bet arī tie, kuri jau pabeiguši pirmo, otro vai pat trešo klasi. Tā kā vecākiem ne vienmēr vasarā ir laiks bērnus pieskatīt, tad jaunākos skolēnus ir iespējams atvest uz bērnudārzu un tur viņus pa dienu atstāt.

Ideja par rotaļnieku grupas izveidi radusies bērnudārza darbiniekiem, kuriem tāpat kā daudziem citiem vecākiem nav pa kabatai apmaksāt vasaras nometnes vai nolīgt auklīti. Proti, brīvlaikā bērni no piecu līdz desmit gadu vecuma dodas uz bērnudārzu, kurā darbojas īpaša rotaļu grupa.

„Te ir forši, ejam ekskursijās, spēlējamies laukumā, spēlējam rotaļas, ejam baseinā un šūpojamies,” saka Matīss.

„Pirmkārt jau tas ir mūsu bērnudārza bērniem, kuri programmas apguvi ir beiguši, lai viņi nepaliek vasarā savā vaļā, lai vecākiem būtu drošības sajūta. Un tad mēs arī tālāk domājām par tiem, varētu teikt - tomēr vēl maziem bērniem, līdz kādiem 10 gadiem, kas varētu noderēt un būtu interesanta vasara,” ideju skaidro bērnudārza „Vecauce” vadītāja Inita Bilkšte.

Papildu izdevumus rotaļu grupa neprasot. Vajadzīga vien vēlme darboties. Vasarā bērnudārzā sarūk mazo bērnu skaits, tāpēc rotaļniekus pieskata jau esošās audzinātājas un auklītes. Rotaļu grupiņa Aucē darbojas jau ceturto sezonu, un ikdienas to apmeklē ap 20 bērnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti