Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Siguldā aizvadīta Veselības diena

Dienas ziņas

Sākas sabiedriskā apspriešana par kompetencēs balstītu izglītību

Baltkrievijas dienas Aucē

Aucē aizvadītas pirmās Baltkrievijas dienas

Ar īpašu rudens gadatirgu un plašu kultūras programmu Aucē aizvadītas pirmās Baltkrievijas dienas. Novada uzņēmējus tās iepazīstināja ar kaimiņvalsts tirgu, bet iedzīvotāji iepazina sava novada sadraudzības pilsētu.

Jau ierasts, ka pierobežas pilsētiņā Aucē gadatirgos savu produkciju piedāvā ne vien latviešu, bet arī lietuviešu amatnieki un mājražotāji.  Šoreiz iepazīt sajust un sagaršot varēja arī attālāku kaimiņu - baltkrievu produkciju.

"Mazliet aizgāju paskatīties. Nu, skaisti tie baltkrievu izstrādājumi, tādi kādi pie mums nav. Tiešām skaisti tie salmu izstrādājumi, tas ir pavisam kaut kas cits nekā pie mums," sacīja tautas lietišķās mākslas studijas "Auce" vadītāja Vija Vanaga.

Līdzās Nesvižas krāšņajiem salmu izstrādājumiemskatāmi arī lina galdauti, dvieļi un salvetes, kas no Baltkrievijā audzētiem liniem ražoti daudznozaru kombinātā.

"Izšūšanai vienmēr ir pieprasījums, spēj tikai izšūt. Lielākie pircēji ir organizācijas, kas lina produkciju izmanto dāvanām, braucot uz citu valsti, jo lins vienmēr ir kotējies," sprieda Baltkrievijas Nesvižas sadzīves pakalpojumu kombināta direktore Antoņina Skačko.

Uz pirmajām Baltkrievijas dienām Aucē ieradušies arī cukura ražotāji un maizes cepēji, bet vislielāko klātesošo atzinību izpelnās karošu ansamblis, kas pārsteidz ar savu  izturību un azartiskumu.

Auces un Nesvižas sadraudzība sākusies pirms pieciem gadiem, bet līdz šim tas vairāk noticis tikai  pašvaldību vadības un kultūras programmu apmaiņas līmenī. Kopējais gadatirgus ļauj iepazīt  arī baltkrievu produkciju, un nākotnē plānots tādu organizēt arī Nesvižā.

"Mēs cenšamies draudzēties ar visām tām valstīm, ar kurām ir iespējams tirgoties. Tā ir arī Baltkrievija, Ukraina, Moldova, Gruzija austrumu virzienā. Un šinī gadījumā mums arī, protams, ir interesants šis baltkrievu tirgus, un mēs cenšamies tādējādi pavērt šīs durvis, lai mūsu uzņēmējiem būtu kur darboties," teica Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis.

Pēc Ekonomikas ministrijas datiem pagājušajā gadā Baltkrievija bijusi ceturtais nozīmīgākais tirdzniecības partneris ārpus Eiropas Savienības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt