Atzīmējot Brīvības pieminekļa jubileju, atklāj izstādi «Ieskaties acīs Brīvībai»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Par godu Brīvības pieminekļa 80 gadu jubilejai pie Ministru kabineta ēkas otrdien tika atklāta mākslas projekta “Ieskaties acīs Brīvībai” lielformāta fotogrāfiju izstāde. Tās tapušas, fotografējot Brīvības pieminekli no 42 metru augstuma. Latvijas fotomākslas vēsturē šādā rakursā Brīvības skulptūra tiek rādīta pirmo reizi.

Brīvības piemineklis bija spēks, kas deva iespēju atjaunot Latvijas valsti. Visus šos gadus tas ir devis latviešu tautai pašapziņu un alkas pēc brīvības - atklājot izstādi “Ieskaties acīs Brīvībai”, kas atklāta par godu pieminekļa 80 gadu jubilejai, uzsvēra Ministru prezidente Laimdota Straujuma („Vienotība”).

Izstādes projekts tapis sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un Borisa un Ināras Teterevu fondu. Idejas autors ir Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše, izpildītāji - pasniedzēji un studenti. „Man likās, ka interesanti, ja cilvēkam ir dota iespēja apskatīt pasauli no dažādiem punktiem. Manuprāt, ir arī brīnums, ka mums izveidot izdevās šo projektu kā pilotprojektu, ka mums pašiem izdevās uzbraukt augšā. Jāsaka, ka bail bija,” saka Bikše.

Vizuālās komunikācijas 2.kursa studentes Lidija un Rūta, uzbraukušas ar pacēlāja grozu 42 metru augstumā, gan savām acīm, gan caur fotoaparāta objektīvu, vistiešākā nozīmē bija Brīvībai vistuvāk un ieskatījās tai acīs. „Es nekad nebiju domājusi, ka es varēšu ieskatīties Mildai acīs. Šobrīd man ir pavisam cits skats uz pieminekli,” priecājas Lidija Zamrita.

Savukārt Rūta Freimane saka, lai arī grozs šūpojies, tomēr augšā bijusi droša sajūta.

Lielformāta fotogrāfijas izvietotas uz četriem stendiem un pie Ministru kabineta centrālās ieejas būs aplūkojamas līdz 18. novembrim.

 
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti