Atvieglo došanos pāri robežai uz Krieviju

Radinieku apmeklējums vai došanās uz sporta un kultūras pasākumiem pāri robežai Latvijas un Krievijas pierobežas iedzīvotājiem tagad ir iespējama arī bez vīzas. Spēkā stājusies Latvijas un Krievijas valdības vienošanās par pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu.

Laikā, kad stājusies spēkā Latvijas un Krievijas vienošanās par vienkāršoto robežšķērsošanu, dažam nāk prātā atmiņas par kādreizējiem braucieniem pie kaimiņiem.

Ludmila no Kārsavas novada Goliševas stāsta, ka agrāk bieži braukusi uz Krieviju: „Mēs tur braucām gan sēnes lasīt, pat dzērvenēs braucām. Bija interesanti. Uz Puškina kalniem braucām. Ar prieku arī tagad brauktu, bet ne visai velk uz turieni”.


„Tāda aktuāla nepieciešamība nav - nav man ne radinieku, nekas tāds. Pagaidām es neesmu domājusi, es tikai dzirdēju, ka vīzu nevajag,” stāsta Zelma, ka dzīvo Kārsavā.

Daudziem pierobežas iedzīvotājiem vēl trūkst skaidrības par nepieciešamajiem dokumentiem un to iesniegšanas kārtību, tādēļ Ludzas novada pašvaldībā tika organizēts seminārs par vienošanās piemērošanu. „Pašlaik vienošanās dod iespēju pierobežas teritoriju iedzīvotājiem daudz vienkāršāk doties pie kaimiņiem. Krievijas Federācija iestājas par Eiropu bez robežām, tātad, lai varētu šķērsot Krievijas-Eiropas robežu bez vīzas jeb bezvīzu režīmā un šis ir tāds apzināts solis šajā virzienā,” skaidro Krievijas ģenerālkonsuls Daugavpilī Oļegs Ribakovs.

Latvijas konsule Pleskavā Irēna Putniņa vēl neņemas prognozēt, cik liela varētu būt iedzīvotāju interese: „Cik varētu būt daudz cilvēku, šobrīd mēs vēl tā konkrēti neesam apzinājuši. Mums ir paredzēta tikšanās par šo jautājumu tikai nākošajā nedēļā. Mēs tiksimies Pleskavas apgabalā, ar administrācijas pārstāvjiem. Bet es domāju, ka kategorija nebūs ļoti liela.”

Līdzīga vienošanās jau gadu ir spēkā ar Baltkrieviju, tāpēc Valsts robežsardze zināmu pieredzi var ņemt no kolēģiem uz Latvijas – Baltkrievijas robežas.

Tiek lēsts, ka atļaujas attieksies uz 10-15 tūkstošiem Latvijas pierobežas iedzīvotāju.

„Robežsargu ikdienā būs varbūt drusciņ vairāk darba, bet tas būs sākotnējā periodā. Pēc tam šīs lietas, sarakstu veidošana, tās nostabilizēsies, un pēc tam jau mēs varēsim vadīties pēc iestrādnēm,” spriež Latvijas pilnvarotais robežas pārstāvis Latvijas - Krievijas valstu robežas Jānis Kononovs.

Latvijas un Krievijas valdības vienošanās par pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu stājusies spēkā šī gada 6.jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt