Atverot Baltijas valstu robežas, mudina apdomāt, vai braucienā tiešām jādodas

Kopš piektdienas pusnakts ir atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Ja pēdējo 14 dienu laikā nav būts citās valstīs, izņemot Lietuvu vai Igauniju, nebūs jāievēro 14 dienu pašizolācija. Visu Baltijas valstu ārlietu ministri šodien parakstīs memorandu par robežu atvēršanu. Tomēr valdības pārstāvji aicina izvērtēt, vai brauciens pa Baltijas valstīm tiešām nepieciešams, uzsvēra veselības ministre Ilze Viņķele no "Attīstībai/Par!".

Atverot Baltijas valstu robežas, mudina apdomāt, vai braucienā tiešām jādodasJānis Kincis

  "Runājot par to, vai iesakām apmeklēt Baltijas valstis, mēs, tostarp arī premjers, esam vairākkārt atgādinājuši un aicinājuši izvērtēt jebkuras darbības nepieciešamību: vai ir nepieciešams iet sešu vai septiņu draugu pulkā uz kafejnīcu, vai ir nepieciešams rīkot balli tieši 25 cilvēku sastāvā. Joprojām, pirms nav pārliecības, ka infekcija ir pilnībā savaldīta, arī katrs šāds ierobežojuma paplašinājums ir jāvērtē cilvēkam pašam, apzinoties, ka risks tomēr vēl pastāv," teica Viņķele.

  „Mums ir vienota pieeja tam, ko darīt cilvēkiem, kuri ierodas no ārpuses Baltijas valstu telpā. Šiem cilvēkiem, protams, jāievēro 14 dienu pašizolēšanās. Ja kāds Latvijas valsts piederīgais atgrieztos no ārpuses Baltijas telpā Lietuvā vai Igaunijā, tad varēs doties mājās un pašizolēšanās periodu izturēt tepat uz vietas,” norādīja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

  Baltijas valstu robežas atvērtas kopš pusnakts, ministri parakstīs vienošanosJānis Kincis

   Saprašanās memorandā, ko Rīgā parakstīs Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un viņa Baltijas valstu kolēģi Lins Linkevičš un Urmass Reinsalu, pausts, ka Baltijas telpā iespējams brīvi pārvietoties, ja persona pēdējo 14 dienu laikā nav bijusi ārpus Baltijas valstīm; personai nav noteikta pašizolēšanās saistībā ar inficēšanos ar Covid-19 vai Covid-19 kontaktpersonas statusa dēļ un ja personai nav elpošanas ceļu saslimšanas pazīmju.

   Ārlietu ministrs sagaida valstu ieguvumus līdz ar robežu atvēršanu.

   „Mēs ceram, ka šis solis būs labs signāls arī ekonomiskās aktivitātes veicināšanai. Mēs redzam, ka mūsu valstīs epidemioloģiskā situācija ir vairāk vai mazāk līdzīga, un mēs šobrīd redzam, ka mēs varam savstarpēji veicināt tūrismu. Līdz ar šo memorandu spēkā stāsies arī Veselības ministriju kopīgā nostāja par epidemioloģiskajām prasībām un spēkā stāsies informācijas apmaiņa starp Baltijas valstīm,” norādīja Rinkēvičs.

   Pasažieru pārvadātāji gatavi atsākt maršrutus, kas savieno Baltijas valstis. Autobusu pārvadājumu firma „Ecolines” gatavojas atjaunot divus vai trīs reisus dienā starp Rīgu, Tallinu un Viļņu, bet braucienu atsākšanās datumu vēl saskaņo. Četrus vai piecus braucienus starp Baltijas valstu galvaspilsētām organizē uzņēmums „Lux Express”. Savukārt nacionālā aviokompānija „airBaltic” lidojumus starp Rīgu, Tallinu un Viļņu atsāks no 18. maija, vienlaikus atjaunojot arī regulārus reisus uz Frankfurti un Oslo.

   AS “Pasažieru vilciens” no sestdienas, 16. maija, atjauno vilcienus maršrutā Rīga-Valga-Rīga, kuri kopš š.g. 17. marta kursēja līdz Lugažiem, informēja uzņēmums.

   Vilcieni līdz Valgai un atpakaļ, tāpat kā iepriekš, kursēs divas reizes dienā gan darbadienās, gan brīvdienās. Pasažieriem pēc nokļūšanas Valgā ir iespēja tālāk ceļot uz Tartu vai Tallinu, izmantojot Igaunijas vilcienu operatora Elron pakalpojumus.

   KONTEKSTS:

   No 15. maija atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa  pārvadājumus no Lietuvas un Igaunijas, kā arī uz Lietuvu un Igauniju.

   Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā. Tās laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tai skaitā aizliegti visi publiskie pasākumi un ierobežota pulcēšanās.

   Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. No 12. maija drīkst notikt nelieli kultūras pasākumi, pakāpeniski atsāks darboties muzeji un bibliotēkas.

   Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tālab valsts mobilizējusi līdzekļus aptuveni 4 miljardu eiro apmērā.

   Covid-19 koronavīrusa
   izplatība Latvijā
   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti