Ziņu speciālizlaidums

Kijeva joprojām turas

Ziņu speciālizlaidums

Krievijas iebrukums Ukrainā. Ziņu speciālizlaidums plkst. 9.00

Intervija ar Juri Dalbiņu

Atvaļinātais pulkvedis Dalbiņš: Ukraiņu kaujas gars spiež Krieviju mainīt taktiku

Tādu pretsparu Putins nebija gaidījis. Uz Krievijas armiju Ukrainā šauj no katra krūma, no katra stūra... tādēļ tā spiesta mainīt taktiku. Taču tas nozīmē, ka karš kļūs vēl brutālāks un asiņaināks, spriež kādreizējais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris, atvaļinātais pulkvedis Juris Dalbiņš.

Pēc Dalbiņa domām, Krievijas sākotnējais plāns bija ar ātriem uzbrukumiem militārai un valdības infrastruktūrai demoralizēt bruņotos spēkus, piespiest sabiedrību nepretoties, gāzt Ukrainas valdību un zem ieroču stobriem sarīkot pseidovēlēšanas, lai ieceltu sev labvēlīgu Ukrainas vadību. Šī taktika ir izgāzusies, bet kara turpinājums prognozējams vēl asiņaināks. 

"Krievija ir mainījusi savu taktiku, un to ir piespiedusi izdarīt Ukrainas puse ar savu sīvo un prasmīgo pretestību. Lai sasniegtu kādus mērķus, Krievijai jāiesaista masīvāki spēki, spēki uz sauszemes, notiek masīva artilērijas izmantošana un notikusi arī neselektīva ieroču izmantošana. Mīnmetēju sistēmas "Grad", attiecīgās kasešbumbas, kas ir starptautiski aizliegtas ieroču sistēmas.

Tas nozīmē tikai vienu – tiek izdarīts arī spiediens uz civilajām struktūrām, uz civiliedzīvotājiem, un šeit ir lieli zaudējumi.

Faktiski ir uzsākta fāze, kur tiks pastrādāti ļoti daudz kara noziegumu, kas ir pret kara vešanas likumiem," pauda Dalbiņš.

Viņš prognozēja, ka būs vēl masīvāki neselektīvi uzbrukumi visai teritorijai, infrastruktūrai, civilajiem objektiem, lai mazinātu Ukrainas tautas kaujas garu.

"Ukrainā uz Krievijas armiju šauj katrs krūms, ķieģelis, aka... ukraiņi pretojas visā frontē,"

pauda kādreizējais NBS komandieris.

Runājot par to, kā apturēt Krievijas agresiju. Dalbiņš uzsvēra – Rietumiem vienlaikus ar sankcijām un militāro materiālu piegādi Ukrainai vajadzētu piegādāt objektīvu un patiesu informāciju Krievijas iedzīvotājiem, kuri faktiski pakļauti Kremļa propagandas mašinērijai.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins arīdzan piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

Taču 24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Tas no demokrātiskās pasaules izsauca vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.

27. februārī Putins arī devis pavēli Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšniekam Valērijam Gerasimovam un aizsardzības ministram Sergejam Šoigu izsludināt Krievijas atturēšanas spēkos – Krievijas kodolspēkos – īpašo kaujas dežūras režīmu. Eksperti vienlaikus šo ziņu vērtē kā panikas sēšanu, bet ASV pavēstīja, ka Putina kodoltrauksme ir totāli nepieņemama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti