Labrīt

Festivāls "Vīnes klasika" piedāvās bagātīgu muzikālo notikumu klastu

Labrīt

Tiešsaistes karjeras dienā informē par darba iespējam Latvijā

Rīgas mēra kandidāts Staķis: Nacionāli konservatīvo spēku konsolidēšana vēl ir iespējama

«Attīstībai/Par!» un «Progresīvie» sarunas par kopīgu sarakstu RD vēlēšanām noslēgs šonedēļ

Sarunas starp partiju apvienību "Attīstībai/Par!" (AP) un partiju "Progresīvie" par kopīgu sarakstu Rīgas domes (RD) vēlēšanās noslēgsies šonedēļ, un gala lēmumi tiks pieņemti līdz svētdienai, intervijā Latvijas Radio sacīja AP galvaspilsētas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis.

Staķis atzina, ka sarunas par kopīgu startu faktiski ir nonākušas finiša taisnē. Tomēr, viņaprāt, būtu labi, ja šajās vēlēšanās arī citas RD opozīcijas partijas spētu apvienoties blokos uz līdzīgu vērtību pamata. "Mēs ceram, ka nacionāli konservatīvās partijas spēs apsēstiesa pie galda un izveidot kopīgu sarakstu," pauda Staķis.

Viņš gan atturējās atklāt citu AP pārstāvošo personu vārdus, kas varētu startēt vēlēšanās, tomēr apliecināja, ka no Saeimas deputātiem viņš būs vienīgais. Staķis arī solīja ievēlēšanas gadījumā RD nolikt savu Saeimas deputāta mandātu un atstāt parlamentārā sekretāra amatu Aizsardzības ministrijā

KONTEKSTS:

2019. gada nogalē Saeimas vairākums pēc garām diskusijām pirmajā lasījumā apstiprināja likumprojektu, ar kuru tiek atlaista Rīgas dome un galvaspilsētā sarīkojamas ārkārtas vēlēšanas. Iepriekš attiecīgo likumprojektu bija iecerēts izskatīt 16. janvārī, bet tas ir pārcelts uz 13. februāri.

Par iemeslu valdības lēmumam rosināt Rīgas domes atlaišanu kļuva atkritumu sāga, kura sākās, kad Rīgas dome nolēma uz nākamajiem 20 gadiem visu atkritumu apsaimniekošanu uzticēt vienam operatoram – vairāku uzņēmumu izveidotajai akciju sabiedrībai "Tīrīga". Taču Konkurences padome liedza "Tīrīgai" pagaidām sākt darbus Rīgā. Padome lika pagaidām turpināt līgumu ar līdzšinējiem atkritumu izvedējiem, bet valdība akceptēja par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgā, kuru decembrī pagarināja vēlreiz – līdz marta vidum. 

Dome arī apstiprināja jaunus saistošos noteikumus, taču VARAM tos nesaskaņoja. Savukārt jaunu iepirkumu par atkritumu apsaimniekošanu dome izsludināja tikai novembra beigās.

Decembrī VARAM secināja, ka dome ilgstoši netiek galā ar saviem pienākumiem atkritumu apsaimniekošanas jomā, tāpēc ir pamats pašvaldības atlaišanai. 

Paredzēts, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks  pēc diviem mēnešiem no dienas, kad stāsies spēkā likums par pašvaldības atlaišanu. Vēlēšanu izmaksas lēstas ap 1,5 miljoniem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti